Projekt v centre mesta bude podporovať aj iné formy dopravy napríklad MHD a cyklodopravu.

Vydricu môžu začať stavať. Developer získal právoplatné stavebné povolenie

Vydrica vstupuje do ďalšej fázy. Developer získal stavebné povolenie pre objekty prvej etapy, ktoré je už právoplatné. S výstavbou prvých budov by sa tak malo začať už tento rok.

Vydrica Development, spoločný podnik vlastníka pozemkov a developera Lucron, čakala na stavebné povolenie a jeho správoplatnenie 16 mesiacov.

V prvej etape by sa mal vyplniť priestor medzi Žižkovou ulicou a Vodnou vežou. V štyroch nízkopodlažných bytových domoch bude spolu 207 bytov. V parteri budú retailové priestory – obchodné prevádzky, reštaurácie, či kaviarne. Najbližšie k Nábrežiu armádneho generála Ludvíka Svobodu má vyrásť administratívny objekt. 

Historické odkazy

Hlavné mesto predalo investorovi projektu pozemok pod Bratislavským hradom za viac ako jeden milión eur výmenou za to, že sa zaručí za ochranu historického územia Vydrice. 

Na to odkazuje aj nový centrálny bod a kultúrno spoločenské srdce celého projektu – Vodná veža. „Obnovu najcennejšieho pamiatkovo chráneného objektu, Vodnej veže, pravidelne komunikujeme s bratislavským Magistrátom. Po podpísaní Memoranda, v ktorom sme sa zaviazali čo najcitlivejšie pracovať s historickou hodnotou Vydrice, pripravujeme spolu s mestom architektonickú súťaž, ktorej víťaz sa bude podieľať na budúcej podobe Vodnej veže,“ uviedol Zoltán Müller, CEO spoločnosti Lucron. 

Na históriu podhradia budú odkazovať aj zreštaurované ľadové jamy, zrevitalizovaná pracháreň a replika vyústenia Kempelenovho vodovodu. Wolfgangovi Kempelenovi, bratislavskému vynálezcovi, bude v rámci prvej etapy venovaný herno-edukačný verejný park.

Predpokladané ukončenie prvej etapy investor očakáva v priebehu roka 2024.

PROJEKT VYDRICA
Miesto: Bratislavské podhradie
Developer: Vydrica Development, a. s.
Architekti: Compass Architekti, šujan-štassel
Začiatok a ukončenie 1. etapy: 2021-2024
Počet bytov v 1. etape: 207 (1- až 5-izbové)
Celkové investície: okolo 200 mil. €
raj