Panattoni Park Kosice

Priemyselný park v Košiciach sa rozrastá a chce byť ekologickejší

V blízkosti druhého najväčšieho slovenského mesta rastie v Panattoni Parku Košice Airport druhá budova, do ktorej Accolade investuje necelých 17 miliónov eur.

Výstavba druhej moderné budovy nadväzuje na úspech prvej haly v priemyselnom parku blízko Letiska Košice, ktorú sa podarilo plne prenajať svetovým značkám ako XXXLutz, Faurecia, Gastland alebo GGT.

„Priemyselný park v Košiciach je našou prvou veľkou investíciou na Slovensku. Košice majú veľký potenciál nielen vďaka výhodnej geografickej polohe, ale aj vďaka tomu, že sa jedná o druhé najľudnatejšie mesto Slovenska. Novou investíciou v košickom parku prispejeme k vytvoreniu potrebného zázemia pre nové pracovné príležitosti nielen pre študentov miestnych univerzít a pomôžeme okrem iného znížiť odliv mozgov do zahraničia,“ zdôraznil Milan Kratina, CEO Accolade.

Košice disponujú tromi vysokými školami a býva v ňom štvrť milióna obyvateľov. Ponúka sa tiež možnosť spolupráce s univerzitami v oblasti ľahkého priemyslu. „Logistický park disponuje priamym napojením na diaľnicu D1 aj košické letisko a obslúži tak nielen východné Slovensko, ale aj maďarský, poľský či ukrajinský trh,” dopnil Erik Ivaničko, riaditeľ Panattoni pre Slovensko.

Nová hala sa usiluje o vysokú úroveň certifikácie udržateľnosti BREEAM, a preto bude disponovať niekoľkými ekologickými riešeniami zameranými predovšetkým na vysoko úsporné energetické systémy a hospodárenia s vodou. V hale by mal byť nadštandardný počet veľkoformátových okien, ktoré znížia potrebu interiérového osvetlenia a spotrebu elektrickej energie. Na zachytávanie dažďovej vody budú slúžiť dva vrty. 

red