Urban Residence

Lucron predal street retailový koncept v Urban Residence

Rezidenčný developer Lucron predal celý retail v projekte Urban Residence v Bratislave slovenskej skupine Coopex Hold. Po kompletnom obsadení prevádzok a ich predaji je tak celý Urban Residence už v súkromných rukách. Lucron o tom informoval v pondelok. 

Urban Residence je projekt mestského bývania, ktorý na Račianskej ulici v Bratislave ponúka byty, retailové priestory a multifunkčné apartmány. Posledná budova C bude dokončená v treťom kvartáli tohto roka. Komplex obsahuje 438 bytov s celkovou plochou 34-tisíc m2.

Koncept „street retail“ prináša viacero menších prevádzok dostupných z ulice, ktoré sa vzájomne dopĺňajú. V spojení s verejnými priestormi, parkom a mestskou architektúrou vznikol na Račianskej ulici v Bratislave komerčný „hub“, ktorý sa obsadil nájomcami napriek pandemickej situácii.

Vytvorenie nových priestorov pre malé obchodné prevádzky a služby bolo podľa Lucronu jednou z kľúčových požiadaviek obyvateľov okolia projektu v čase, keď sa ešte len rokovalo o investičnom zámere v lokalite stanice Filiálka.

Nový majiteľ retailových priestorov, obchodná spoločnosť zo skupiny firiem Coopex Hold, verí v úspešnú budúcnosť projektu. „Kúpou tohto konceptu sme sa rozhodli rozšíriť naše investičné portfólio o ďalšiu kvalitnú retailovú investíciu,“ povedal Peter Ostrica ml. z predstavenstva spoločnosti.

V Urban Residence je drogéria, predajňa tradičných potravín, remeselné mäsiarstvo, večierka, kaviareň, pekáreň, lekáreň, zubár a ambulancia všeobecného lekára. Ponuku služieb dopĺňa predajňa bicyklov, banka, manikúra či kadernícky salón. Podobný koncept pripravuje Lucron aj vo svojich projektoch Arboria v Trnave a v bratislavských projektoch Nesto a Vydrica.

SITA