Slnečnice Nad mestom prinášajú stovky nových bytov

Nad mestom Nizsie budovy
Zdroj: Cresco

Budúci majitelia nových 1540 bytov a 42 apartmánov v Slnečniciach Nad mestom si budú môcť okrem blízkosti parku vychutnať aj výhľady na dominanty Bratislavy.

Developer Cresco Real Estate spúšťa od 11. apríla predaj prvých 165 bytov v doteraz najväčšej a najvyššej časti Slnečníc. Zóna mesto sa tak rozrastie o päť rezidenčných výškových objektov a tri nižšie obytné budovy. Súčasťou celé areálu bude aj verejný park, ktorý bude po dokončení druhým najväčším v Petržalke (29-tisíc m2)

V prvej etape predaja projektu Nad mestom čaká na nových majiteľov postupne až 567 bytov z celkového počtu 1 540. Pre širokú škálu záujemcov je pripravených väčšie portfólio jedno až štvorizbových bytov s rozlohou od 27 do 90 m2.

Tým najnáročnejším sa podľa slov developera oplatí ešte počkať. V neskorších fázach predaja budú v ponuke aj exkluzívne penthousy na vrchných poschodiach výškových budov.

„Etapou Nad mestom chceme osloviť mladé rodiny, páry aj investorov, ktorí hľadajú kvalitné bývanie s peknými výhľadmi, uprostred zelene a na dosah rozmanitých možností komfortného mestského bývania s bohatou infraštruktúrou. Preto sme tak koncipovali aj otvorené vnútrobloky,“ hovorí Peter Murín, Senior Development Manager developera.

Nad mestom Z parku
Nad mestom, z parku | Zdroj: Cresco

Život z perspektívy

Dominanty bratislavského Starého mesta, Zóna mesto a Zóna viladomy v Slnečniciach, ale i neďaleké Rakúsko, to všetko sa budúcim obyvateľom nových bytov naskytne pri pohľade z okna.

Nezameniteľnú panorámu príjemne podčiarkne zelený park priamo pod oknami, ktorý bude so svojou rozlohou 29-tisíc m2 hneď po Sade Janka Kráľa druhým najväčším v Petržalke.

„Teší nás, že práve v polovici realizácie nášho projektu Slnečnice v bratislavskej Petržalke môžeme predstaviť najočakávanejšiu časť s unikátnymi výhľadmi – Nad mestom. Aj vďaka vysokým budovám môžeme okolitý priestor viac využiť pre zeleň a infraštruktúru,“ prezrádza Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Real Estate v Bratislave.

Kvalita a jednotnosť modernej časti Petržalky

Nad mestom je dielom skúsených architektov zo štúdia Compass Architekti, ktorí navrhovali väčšinu obytných budov Slnečníc. Fasády nových bytoviek budú charakteristické priebežnými balkónmi s fixnými fasádnymi prvkami, ktoré sú pre Cresco typické. Celkovo pôjde o päť 14 – 24 poschodových veží s ďalšími troma stavbami s vnútroblokmi do výšky ôsmich poschodí.

Nad mestom, Interiér
Nad mestom, Interiér | Zdroj: Cresco

„Koncept je zvolený s ohľadom na maximalizáciu verejného priestoru. Tento nový pobytový priestor bude v úzkom kontakte s rozľahlým mestským parkom v zóne Mesto. Odmenou sú unikátne výhľady na blízke okolie, ako aj panorámu Bratislavy a Malých Karpát. S nadhľadom je totiž život omnoho príjemnejší,“ vysvetľuje architekt Juraj Benetin zo štúdia Compass Architekti v Bratislave.

Developer CRESCO REALESTATE má výstavbu časti Nad mestom rozplánovanú do šiestich etáp, pričom prvú, s dvoma vyššími budovami a jedným blokom, chce začať realizovať do konca roka 2022.

Cresco, red