Partneri sekcie:

Nový katalóg spoločnosti Ekonomické stavby ponúka 90 rodinných domov

Spoločnosť Ekonomické stavby (ES) Slovensko, výrobca murovaných rodinných domov (RD) v Česku a na Slovensku, uvádza do obehu nový katalóg produktov a služieb. Na 140 stranách prezentuje programy, domy a rad noviniek pre rok 2007.

Predstavitelia ES informovali, že jednou z noviniek, ktorá je vyznačená v katalógu, je program Inteligentný dom. Pri tejto voľbe programu sa jadrom chodu domu stáva centrálny počítač. Katalóg ukazuje aj programy štandardných domov, pričom projektanti upozorňujú na ich výhody, komu sú určené a aký je režim ich fungovania.

„Naša spoločnosť reaguje na vývoj trhu, a preto chystáme pre našich klientov stále nové služby. Nový katalóg svojou ponukou iste poteší aj náročných klientov,“ povedal riaditeľ ES Slovensko Aleš Urbánek.

Rozšírenia sa v katalógu dočkala aj ponuka domov. Ponúka 90 projektov, medzi nimi sú okrem najobľúbenejších projektov ako napr. dom Ekonomik a vlaňajších noviniek v podobe rady Galileo aj úplne nové projekty od poľskej pobočky ES Polska a jej projektantov.

Spoločnosť ES každoročne realizuje a predáva viac než 300 domov svojim klientom v ČR a SR. Už od počiatku svojej činnosti sa zameriava na kvalitu a šírku ponuky služieb, ktorá je svojím rozsahom na trhu ojedinelá. Cieľom ES je sprístupniť bývanie v rodinnom dome čo najširšiemu spektru zákazníkov. Dosahujú to širokou ponukou služieb – od individuálneho projektu cez vybavenie stavebného povolenia a zaistenia financovania až po realizáciu projektu.

Spoločnosť ES hospodársky rok 2006 ukončila s obratom 560 miliónov CZK, v prepočte 670,3 milióna SKK. Spoločnosť vznikla v roku 2001 a vlani prvýkrát v histórii počet jej aktívnych klientov prekročil hranicu 600.

Generálny riaditeľ spoločnosti ES v Nitre David Mencl potvrdil, že minulý rok bol pre firmu veľmi úspešný. Aj napriek dlhej zime, ktorá výkony firmy sužovala obzvlášť v jarných mesiacoch, a brzdila výstavbu domov, sa obrat spoločnosti medziročne zvýšil o 16 %.Úspešné i keď ešte neauditované výsledky skupiny ES a veľký počet uzavretých zmlúv s klientmi sú predpokladom vysokého rastu aj v roku 2007. „Očakávame v roku 2007 obrat 800 miliónov CZK a 50-% nárast, čo bude blízko nášmu maximu,“ avizuje Mencl. S cieľom premeniť tento plán na skutočnosť sa budeme na českom trhu viac venovať rozvíjaniu programov a zavedeniu špičkovej svetovej kvality, dodal. Rast plánuje spoločnosť ES zaznamenať aj na ďalších trhoch, zvlášť na Slovensku, Poľsku a Nemecku.

Zdroj: TASR