villa ronaldo
Galéria(15)

Luxusný, obrovský a najdrahší. Slávny futbalista Cristiano Ronaldo stavia nový dom v Portugalsku

Honosné sídlo, ktoré sa nachádza v Quinta de Marinha v oblasti Cascais, len 20 kilometrov od Lisabonu, bude plne dokončené na konci roka 2023.

Uvidíme ďalší veľký návrat? Futbalová cesta známeho futbalistu Cristiana Ronalda začala práve v Lisabone, kde rodák z Madeiry prenikol na svetovú scénu.

Odtiaľ prestúpil do anglického Manchesteru United, kam sa po 12 rokoch strávených v Madride a Turíne vrátil. Povedú však jeho najbližšie už domov do Portugalska? Najnovšie si tam totiž svetová futbalová hviezda pripravuje nový luxusný dom.

Vizualizácia nového domu Cristiana Ronalda.
Vizualizácia nového domu Cristiana Ronalda.
Vizualizácia budúceho domu Cristiana Ronalda.Cristiano Ronaldo home 04
TVizualizácia nového domu Cristiana Ronalda. 5ektkqTURBXy9lYTY5NDU0NTI1ZDg5YzAyNDMwYmFjYmU4NGRkZTQ2Ny5qcGVnkZUCzQfQAMLD
Vizualizácia nového domu Cristiana Ronalda.
Vizualizácia budúceho domu Cristiana Ronalda.
Vizualizácia budúceho domu Cristiana Ronalda.
CrVizualizácia budúceho domu Cristiana Ronalda.istiano Ronaldo home 01

Vila za dvojnásobnú cenu

Podľa zahraničných zdrojov si tretí najlepšie platený športovec sveta roka 2022 (uvádza časopis Forbes) kúpil vôbec najdrahší dom v Portugalsku. Zaplatiť zaň mal sumu približne na úrovni 12 miliónov eur.

Stavebné práce a požiadavky majiteľa však prinútili päťnásobného držiteľa ocenenia najlepší hráč sveta, aby za svoj nový domov zaplatil takmer dvojnásobok (21 miliónov eur). Do vyššej ceny sa totiž premietli aj zdražujúce ceny stavebných materiálov.

Nová vila sa rozkladá na pozemku s rozlohou 2 720 m2. Jej architektom je Vitor Vitorino, ktorý so slávnym futbalistom spolupracoval aj na projekte jeho bytu v budove Castilho 203 v Lisabone či prestavbe turínskeho sídla niekdajšieho hráča Juventusu Turín.

Vizualizácia nového domu Cristiana Ronalda.
Vizualizácia nového domu Cristiana Ronalda. | Zdroj: Property Connect

Luxus na troch poschodiach

Trojpodlažný nový domov stojí na zastavenej ploche o rozlohe 1 100 m2, pričom ďalší 544 m2 obytného priestoru ponúkajú podlažia. Prízemie, ktoré sa nachádza takmer dva a pol metra od úrovne pozemku, obsahuje vstupnú halu, obytné priestory či izbu s krbom. Nechýba tu však jedáleň a kuchyňa so vstupom na krytú vonkajšiu terasu.

Na horných poschodiach sú situované obývacie izby, kúpeľne, tri apartmány – všetky s panoramatickým výhľadom na more (ten hlavný má aj dva šatníky) a spálňa. V dome sa tiež nachádza kancelária, vnútorný bazén a kúpeľná zóna o rozlohe 95 m2, herňa alebo kinosála. Garáž s kapacitou pre 20 automobilov má tri vstupné brány. Na streche honosnej vily budú tiež solárne panely.

TVizualizácia nového domu Cristiana Ronalda. 5ektkqTURBXy9lYTY5NDU0NTI1ZDg5YzAyNDMwYmFjYmU4NGRkZTQ2Ny5qcGVnkZUCzQfQAMLD
Vizualizácia nového domu Cristiana Ronalda. | Zdroj: Property Connect

O vzhľad interiéru sa stará partnerka hráča Georgina Rodriguez a jeho dobrý priateľ Paulo Brito, ktorý zariadil aj všetky ostatné Ronaldove domy. Samozrejmosťou je výťah či inteligentný systém vykurovania.

Spomedzi detailov interiéru unikli informácie o exkluzívnej, na mieru pripravenej, nástennej maľbe od Louis Vuitton, talianskom mramore alebo zlatých kohútikoch. Exteriér nového príbytku portugalského futbalisti bude obsahovať ďalší bazén, tenisové kurty či záhradu.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Zdroj: SITA/AP

Oblasť Quinta da Marinha ponúka ideálny pokoj na bývanie v blízkosti mora s dvoma golfovými ihriskami, jazdeckým centrom, hotelmi, reštauráciami a dedinou Cascais. Cristiano Ronaldo vlastní množstvo nehnuteľností po celom svete vrátane sídla na Madeire, vily v Marbelle na pobreží Costa del Sol a bytu v Trump Tower v New Yorku.

Dom Cristiana Ronalda v Quinta da Marinha – Cascais 

Architekt: Vitor Vitorino
Dokončenie: koniec roka 2023
Cena: 21 miliónov eur
Zastavaná plocha: 2 720 m2