Anna Salvová

Po štúdiu žurnalistiky pôsobila vo viacerých médiách, ale aj v oblasti PR či v contentových a marketingových agentúrach. Architektúra, stavebníctvo a dizajn však vždy patrili k jej milovaným témam, preto sa k nim rada vracia aj na stránkach magazínu či portálu ASB.

Dnešné okno je viac než len konštrukčný prvok fasády. Medzi víziou architekta a výsledkom stoja výrobcovia, ktorí umožňujú predstavám o dokonalom okne rásť a zmeniť ich na realitu. Spolu s nimi sme sa preto pozreli na aktuálnu situáciu na trhu.

Anna Salvová -

Je to miesto, kam sa dá prísť, oddýchnuť si, cítiť sa v bezpečí. Funguje ako útočisko, jednoducho teplé hniezdo. Stavba, ktorá sa dokáže dokonale „vcítiť“ do pacientov s neľahkou diagnózou, si pokojne vystačí s jednoduchou modulárnou architektúrou.

Anna Salvová -

Spojené arabské emiráty nie sú len Dubaj so svojimi odvážnymi vertikálami a palmovými ostrovmi. Je to hlavne nekonečná púšť, do ktorej svoje sídlo zasadila jedna z najsilnejších podnikateľských skupín Perzského zálivu. Za úchvatnou, miestnym prostredím inšpirovanou architektúrou stojí britsko-iracká kancelária Zaha Hadid Architects.

Anna Salvová -

Fasáda ako vonkajšia obálka stavby neplní len základnú ochrannú funkciu, ale zohráva tiež (nemenej) dôležitú reprezentatívnu rolu. Súčasné moderné fasády však nedemonštrujú len prestíž investorov a vízie architektov, ale hovoria tiež o evolúcii materiálov a celkovom technologickom pokroku. Vycestujte s nami do sveta a pozrite si stavby, ktoré svojimi fasádami posúvajú vývoj architektúry a staviteľstva o stupienok vyššie.

Anna Salvová -

Slovenská architektonická kancelária vyhrala súťaž na návrh bytového komplexu pri vodnej nádrži Lipno v južných Čechách. Vo svojom riešení sa opiera o neopakovateľný genius loci jednej z najkrajších prírodných lokalít, využíva však aj progresívne technológie pri projektovaní stavby.

Anna Salvová -

Developer tejto stavby sa chcel spolupodieľať na kreovaní budúcej tváre metropoly, zároveň túžil zaviesť nový typ kancelárskych priestorov, kde bude stredobodom samotný človek a jeho potreby

Anna Salvová -

Vo veľkom jablku otvorili v septembri pozoruhodnú stavbu, ktorá hrá rozličnými farbami a zaujme nezvyčajným tvarom. Pod architektonické riešenie budovy, ktorá spája hotel, kancelárie i obchodné prevádzky, sa podpísala progresívna holandská kancelária MVRDV.

Anna Salvová -