Riadiaci systém Domotron predstavuje budúcnosť inteligentných elektroinštalácií

image 89140 25 v1

Tie integrujú ovládanie všetkých technológií v domácnosti pod jeden systém a vďaka tomu sa ovládanie inak nespolupracujúcich systémov stáva pre užívateľa jednoduché a komfortné. Riešenie Domotron je postavené na kvalitnom a rokmi overenom priemyselnom hardware, ktorý je zárukou spoľahlivej a bezpečnej prevádzky.

Napriek tomu, že ide o prepracovanú technológiu, Domotron si dokáže užívateľ nastaviť kedykoľvek úplne sám, bez prítomnosti technika či programátora. A presne v tom spočíva jeho výnimočnosť. Predsa ak nepotrebujete servisného technika na zmenu zvonenia svojho mobilného telefónu, nie je dôvod ho volať na zmenu funkcie vypínača pri nočnom stolíku. Vylaďovanie a neustále zmeny reflektujúce aktuálne okolnosti sú totiž súčasťou prevádzky akéhokoľvek systému.

Systém Domotron je primárne určený pre riadenie novostavieb rodinných domov alebo bytov. Darí sa mu aj v rámci rekreačných objektov, showroom-ov, v reštauráciách, kancelárskych či priemyselných budovách.. Všade tu sa totiž užívatelia čoraz častejšie stretávajú s veľkým počtom rôznych technológií a práve riadiaci systém urobí ich ovládanie komfortnejším, prípadne od ovládania užívateľa úplne odbremení.

Veď koho by stále bavilo pri odchode z domu kontrolovať, či sú svetlá zhasnuté, žalúzie zastreté alebo kúrenie utlmené? S riadiacim systémom je o všetko postarané. Stačí len pri odchode stlačiť odchodové tlačidlo, resp. zakódovať dom prostredníctvom klávesnice zabezpečovacieho systému.

Domotron je možné inštalovať aj pri rekonštrukcii. Musí sa všakjednať o rekonštrukciu väčšieho rozsahu, pri ktorej je možné zmeniť spôsob inštalácie elektrických rozvodov.


Domotron je aktívny aj v oblasti developerských projektov. So svojím unikátnym riešením smart-ready bytov ponúka developerom možnosť, ako pripraviť svoje stavby pre nasadenie inteligentnej elektroinštalácie aj v budúcnosti, a to s minimálnymi investičnými nákladmi.

Budúci vlastník bytu sa tak môže rozhodnúť, či plánuje svoj byt dokončiť s klasickou alebo inteligentnou elektroinštaláciou. Unikátne na koncepte smart-ready je, že toto rozhodnutie môže zákazník urobiť aj kedykoľvek v budúcnosti po kolaudácii, a to bez potreby zmien v kabeláži či nových drážok a špinavých prác.

Riešenie smart-ready je plne modulárne a každý zákazník sa môže rozhodnúť, či chce ovládať v byte kúrenie, tienenie, osvetlenie, prívod vody, riešiť bezpečnostný systém, meranie spotreby alebo zónové ozvučenie (resp. kombinácie uvedených).

V spoločných priestoroch objektu Domotron zabezpečí inteligentné ovládanie osvetlenia na schodiskách, vetranie v garážach, elektronickú kontrolu vstupu do objektu, kontrolu výťahov alebo aj inteligentný zber dát z meračov energií (tepla, vody, elektriny) vrátane podkladov pre rozúčtovanie pre správcu. Aktuálne najväčšou stavbou s využitím smart-ready riešenia je Zlaté Krídlo v bratislavskej Rači, kde sa dokončuje 138 smart bytov.

KategórieInteligentné domyZnačky