Partneri sekcie:

Nové eventové, kongresové a výstavné priestory v Žiline

image 84574 25 v4

V Žiline vznikol eventový priestor, aký v meste chýbal z hľadiska komerčného využitia firmami ale i z pohľadu kultúrneho a spoločenského potenciálu mesta.

Trojloďový objekt v areáli INGEA, ktorý pôvodne navrhol Interprojekt Brno roku 1970 ako dostavbu závodu a dielne pre IGHP národný podnik Žilina, slúžil na výrobu zemevrtných súprav a opravu vrtnej techniky až do roku 2015.

Zámer pustiť sa do rekonštrukcie starej výrobnej haly na eventové priestory, vznikol z potreby rozšíriť v Žiline ponuku eventových priestorov, v ktorých by boli realizované koncepty a formáty podujatí, ktoré doposiaľ nemali v regióne svoje zázemie. Eventová agentúra SpicyBrown prišla s projektom Event House Žilina, do ktorého následne spolufinancovaním vstúpil majiteľ budovy. Cieľom projektu bolo zrekonštruovať halu do podoby, ktorá bude jedinečná, dizajnová no najmä multifunkčná. Projekt navrhovali architekti Juraj Hubinský, Peter Kuklica a Martin Smerek. Hlavnou výzvou zadania bolo skĺbiť surovú, kovovú, priemyselnú halu s luxusným cateringom v ľudskej mierke.

Event House svojou variabilitou dokáže vyhovieť menším firemným eventom, aj veľkokapacitným projektom (1000+ hostí). Priestor je zložený z 3 eventových hál, vonkajšej terasy, interiérových barov, backstagu, zázemia pre catering a šatní pre návštevníkov podujatia. Vďaka nadčasovej architektúre je možné v Event House Žilina realizovať konferencie a kongresy, firemné večierky, koncerty, festivaly, svadby a oslavy, veľtrhy, výstavy, súťaže a exhibície a mnohé ďalšie formáty. Hala dovoľuje upravovať kapacitu i spôsob sedenia podľa požiadaviek klienta.

Zo vstupného foyer do hlavného eventového priestoru, prechádzame portálom vymedzeným tehlovými perforovanými stenami s dômyselne vyriešenou statikou. Využitím nápaditého rastra pôsobia mohutné steny ľahko, až v pohybe.V bočných lodiach sa nachádzajú dva vizuálne odlišné bary, pre potreby rôznych typov akcií. V prvej lodi pôsobí bar technickejšie s ťahokovovým zábarím, neónovými podsvietením v tvare písmen X a betónovým priečelím baru. Na bočnej stene lode sa nachádza obklad z drevených lamiel. V druhej lodi má bar jemnejší charakter, umocnený grafickým obkladom a policou. Na bočnej stene sa nachádza obklad z oceľových profilov s ťahokovom a drevenými tabuľami.

Večerná atmosféra Event Housu je kľúčová a stavia na svetelných efektoch a tlmenom osvetlení. Zjemňuje tak výšku hál, prepája jednotlivé priestory a dotvára slávnostnú atmosféru.

Vo vstupnom foyer je vložený oceľový rastrový podhľad doplnený spustenou hladinou bodových svetielok, jednotlivo a rovnomerne upevnených na koncoch tenkých tyčí. Po zapnutí tak vytvárajú príjemný efekt zníženého osvetlenia zdôrazňujúceho atmosféru vo foyer.

Hlavná loď je čistá, otvorená a funkčne univerzálna. Čiernou farbou je zvýraznená pôvodná oceľová nosná konštrukcia. Podľa potrieb eventov je tento priestor efektne nasvetľovaný dočasnou svetelnou technikou.

Kontaktné údaje:
Event House Žilina
Mgr. Zuzana Danechová, PhD.
danechova@spicybrown.sk
0915 050 862

Architekti:
Juraj Hubinský, Peter Kuklica a Martin Smerek

www.jurajhubinsky.com
www.facebook.com/jurajhubinskyatelier/

Foto: Tomáš Manina

KategórieKultúraZnačky