BORY SKOLKA ODOVZDAVANIE lowres 1007
Galéria(36)

Materská škola Bory: Postavená za dva milióny, odovzdaná za jedno euro

Partneri sekcie:

V bratislavskom Lamači otvorili v septembri 2021 novú škôlku. Má byť dostupná aj pre obyvateľov rozvíjajúcej sa štvrte Bory.

Výstavba materskej školy sa začala na jeseň 2019 a kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť začiatkom februára 2021. Spoločnosť Penta Real Estate ju v júni 2021 odovzdala do užívania za symbolické 1 € mestskej časti Bratislava-Lamač, ktorá je jej zriaďovateľom.

„V Penta Real Estate veríme, že spoločensky zodpovedný development je nielen správnym rozhodnutím, ale aj investíciou, ktorá sa nám z dlhodobého hľadiska vráti.

Materská škola Bory
Materská škola Bory | Zdroj: Penta Real Estate

Aj preto sme sa v rámci projektu Bory Bývanie rozhodli postaviť verejnú materskú školu, ktorú bude prevádzkovať mestská časť Lamač a bude tak finančne dostupná pre široké spektrum obyvateľov tejto novovznikajúcej štvrte,“ povedal o projekte Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko. Architektonický návrh spracovali autori prvej etapy Bory Prvé Domy, ateliér DF Creative Group.

Škôlka sa nachádza v pešej dostupnosti jednotlivých rezidenčných etáp projektu Bory Bývanie a bude poskytovať priestor pre 70 detí. Jednopodlažná budova má 5 tried. Súčasťou vybavenia je aj plne zariadená kuchyňa, jedáleň či terasa. Pred každou triedou je vyčlenený exteriérový priestor na hranie s prispôsobeným vybavením a mobiliárom. K dispozícii sú aj dve pieskoviská.

Materská škola Bory
Materská škola Bory | Zdroj: Penta Real Estate

Spoločnosť Penta Real Estate celkovo investovala do projektu 2,3 milióna eur. Škôlka otvorila svoje brány pre deti v septembri 2021, na čo reagoval aj starosta mestskej časti Bratislava-Lamač Lukáš Baňacký: „Som rád, že sa nám spoločnými silami podarilo vytvoriť príklad korektného partnerstva samosprávy a súkromného investora, ktoré je na osoh obyvateľom. Už teraz môžem prezradiť, že chystáme aj ďalšie spoločné projekty v záujme toho, aby sa táto časť Lamača plnohodnotne rozvíjala.“

Materská škola Bory
BORY SKOLKA ODOVZDAVANIE lowres 1007
Materská škola Bory
Materská škola Bory
Materská škola Bory
Materská škola Bory
Materská škola Bory
Materská škola Bory

Materská škola Bory, Bratislava-Lamač

Investícia: 2,3 mil. €
Investor: Penta Real Estate
Architekt: DF CREATIVE GROUP
Zastavaná plocha: 1 000 m2
Realizácia: 3. Q/2019 – 1.Q/ 2021

Článok bol publikovaný v ASB Špeciáli TOP 50 2022.