Broňa Tarnócy

Architektka a novinárka Broňa Tarnócy pôsobí v oblasti žurnalistiky viac ako dvadsať rokov. Písanie o dizajne, architektúre a umení sa stalo jej vášňou, do ktorej vkladá nielen kvalitné mnohoročné skúsenosti, svoje know-how, ale i srdce. Vytvára informáciu, ktorá spája verejnosť – „laickú“ i odbornú, výrobcov, spoločnosti, klientov, architektov a biznis tak, aby prišlo k efektívnej inklúzii všetkých strán.

Rozhovor

Známa odborníčka na územné plánovanie chodila do Základnej školy na Košickej ulici a na Gymnázium Jura Hronca na Novohradskej ulici v Bratislave, v susedstve zóny Chalupkova. Vtedy určite netušila, že sa bude vo svojom profesionálnom živote intenzívne zaoberať práve bývalou industriálnou zónou, ktorú dobre pozná.

Broňa Tarnócy -
Rozhovor

Opustila renomovanú právnickú firmu a pracovala na kampani Davida Dinkinsa, prvého afroamerického starostu NYC. Vyhral. Vtedy jej položili otázku, na akom oddelení chce pracovať. Zavolala mame a povedala jej, že chce robiť niečo, čo ovplyvňuje a dotýka sa každodenného života ľudí. Mama jej odpovedala: „Zlatko, máš dve možnosti – dopravu alebo odpadové hospodárstvo.“

Broňa Tarnócy -

Vyzvaná architektonická súťaž je dôkazom toho, že aj týmto spôsobom môže hoc aj menší developer získať kvalitné riešenie priestoru, ktorým prispeje k pozitívnej zmene.

Broňa Tarnócy -