Rozhodol sa opustiť zabehnutý ateliér, urobiť si autorizačné skúšky a vďaka kvalitným skúsenostiam a spoluprácam začať s autorskou tvorbou vo vlastnom ateliéri.
Mestský blok medzi bratislavskými ulicami Jégého,Trnavskou cestou, Záhradníckou a Miletičovou dostáva nový tvar, verejné priestranstvo a osobitý rezidenčný charakter v podobe projektu Jégého alej V.
Známa odborníčka na územné plánovanie chodila do Základnej školy na Košickej ulici a na Gymnázium Jura Hronca na Novohradskej ulici v Bratislave, v susedstve zóny Chalupkova. Vtedy určite netušila, že sa bude vo svojom profesionálnom živote intenzívne zaoberať práve bývalou industriálnou zónou, ktorú dobre pozná.
Štyri apartmánové domy sú súčasťou rozvíjajúceho sa areálu rekreačného rezortu Demänová village. Architektúra a výraz objektov vnáša do lokálnej horskej architektúry jednoduchosť a striedmosť výrazových prostriedkov.
Dreli spolu školské lavice a do noci sa vedeli baviť o živote a architektúre. Kým sa dali dokopy, spolupracovali na viacerých súťažiach a v renomovaných architektonických ateliéroch.
Architektúra je viac ako len priestor. Vyvoláva pocity, ktoré intenzívne ovplyvňujú psychiku. Nemocnica musí byť dokonalý stroj, v ktorom hrajú ľudia prvé husle.
Profesor Tužinský uvažoval pri svojej krásnej derniére na našej alma mater o časovej osi architekta na svojej ceste. Idú podľa plánu?
Počiatky myšlienky o spoločnom fungovaní siahajú, prirodzene, do študentských čias, keď si Juraj a Patrícia padli do oka a následne skúsili prvú spoluprácu na študentskej súťaži. Spolupráca sa im osvedčila tak po pracovnej, ako i po súkromnej.
Opustila renomovanú právnickú firmu a pracovala na kampani Davida Dinkinsa, prvého afroamerického starostu NYC. Vyhral. Vtedy jej položili otázku, na akom oddelení chce pracovať. Zavolala mame a povedala jej, že chce robiť niečo, čo ovplyvňuje a dotýka sa každodenného života ľudí. Mama jej odpovedala: „Zlatko, máš dve možnosti – dopravu alebo odpadové hospodárstvo.“
S riaditeľom Metropolitného inštitútu Bratislavy Jánom Mazúrom sme sa rozprávali predovšetkým o rozvoji bratislavského downtownu.
V poslednom období sa architekt snaží vyhýbať návrhom interiérov. Inak povedané, dôkladne si ich vyberá. A tak tomu bolo aj pri rekonštrukcii bytu v centre Bratislavy.
Keď v roku 2009 dokončil Martin Donoval štúdium na Fakulte architektúry v Bratislave, mal už za sebou viaceré skúsenosti z renomovaných ateliérov.
Vyzvaná architektonická súťaž je dôkazom toho, že aj týmto spôsobom môže hoc aj menší developer získať kvalitné riešenie priestoru, ktorým prispeje k pozitívnej zmene.
Ich spolupráca začala už počas štúdia na FA STU v Bratislave. Ako CP-čkári sa stali susedmi na internáte, postupne sa zoznamovali s novým mestom, novými vyučovacími metódami a vzájomne si pomáhali.
Len vonkajšie prostredie dokáže prelomiť naše vonkajšie aj vnútorné bariéry a nekonečno okolo nás naštartuje dušu aj hlavu k úžasnej obnove. Človek opúšťa komfortnú zónu a je pripravený na zážitky.
Video