Kancelárie

Partneri sekcie:

Ak majú kancelárie reprezentovať spoločnosť a jej obchodný profil, zázemie pre IPM Group v Bratislave od štúdia Perspektiv túto premisu spĺňa dokonale. Nadštandardné pracovisko ponúka všetko od priestoru na stretávanie s klientmi cez organizáciu eventov až po lekcie jogy.

Jolana Říhová -

Nevýrazný priemyselný areál v Dúbravke je blízko k dôležitej transformácii. O premenu sa postará spoločnosť Axxence Slovakia s.r.o., ktorá rozšíri svoje doterajšie sídlo o ďalšiu budovu. Spoločnosť požiadala o stavebné povolenie ešte ku koncu minulého roka, mestská časť však udelila atraktívnemu projektu zelenú až v súčasnosti.

Andrej Sárközi -

Developer tejto stavby sa chcel spolupodieľať na kreovaní budúcej tváre metropoly, zároveň túžil zaviesť nový typ kancelárskych priestorov, kde bude stredobodom samotný človek a jeho potreby

Anna Salvová -

Jedným zo žiarivých príkladov revitalizácie industriálnych stavieb v Bratislave je aj Mlynica. Budova pórobetónky sa vďaka architektom z architektonického ateliéru GutGut premenila na impozantný priestor, ktorý však stále ctí a zachováva svoju históriu. Dnes sa v ňom nachádzajú moderné kancelárske priestory z dielne architektonického ateliéru LINEAR. 

Broňa Tarnócy -

Bratislava zažíva v posledných rokoch stavebný boom nových administratívnych budov. Výmera moderných kancelárskych priestorov sa za 10 rokov zväčšila o štvrtinu, od roku 2008 dokonca o takmer 60 %. Aj pod vplyvom pandémie sú dnes požiadavky firiem na kancelárie iné ako kedysi.

Súčasťou polyfunkčného areálu autobusovej stanice na bratislavských Mlynských nivách je aj 30-podlažná administratívna budova so vstupným námestím. Objekt sa nachádza v juhovýchodnej časti riešeného územia. Veľkoryso koncipovaná plocha námestia je verejným priestorom s fontánou a mestským mobiliárom.

V poradí už šiesty londýnsky projekt slovenského developera bude oproti tým predošlým veľmi špeciálny. Nový administratívny objekt s názvom Worship Square bude vynikať aj tým, že je uhlíkovo neutrálny. Zaujímavé je, že podobné budovy v rozostavanom stave spočítate v Londýne na prstoch jednej ruky.

Samuel Ďuriš -