image 78000 25 v2
Galéria(4)

Jedinečné svetelné polia v obnovenom Auparku

Urban Chic – to je štýl premeny bratislavského Auparku, ktorý sa predstavil verejnosti v druhej polovici októbra. Nový dizajn v štýle mestského prostredia priniesol aj presvetlenejšie priestory, ktorého súčasťou je svetelné riešenie „Light fields”, založené na simulácii prirodzeného denného režimu slnečného žiarenia.

AUPARK FULL 6
AUPARK FULL 13
AUPARK FULL 16

Svetelné riešenie „Light fields” skrýva pod svojou celkovou rozlohou 582 m2 sofistikované elektronické komponenty poslednej generácie. Základ svietidiel tvoria vysokoúčinné LED DPS dosky (Dosky plošných spojov) v počte 3 841 kusov.  „Každá DPS doska bola špecificky navrhnutá, zákazkovo vyrobená a osadená špičkovými LED čipmi značky CREE,“ približuje Dušan Kozic, konateľ spoločnosti ECO-LOGIC, ktorá navrhla a dodala technologické riešenie osvetlenia. „Efektivita LED-iek dosahuje úroveň 165 lm/W pri konštantnom indexe podania farieb Ra=85.

Kvalita produkovaného svetla zohráva kľúčovú úlohu v celom systéme. Špeciálne translucentné fólie Renolit, ktoré sú nasvetlované LED-kami, slúžia ako sekundárny svetelný zdroj. Ten vďaka vynikajúcim parametrom LED zobrazuje celé spektrum farieb prirodzene a verne. Predpokladaná životnosť celého systému je viac ako 100.000 hodín a to bez poklesu svetelného toku“

Riešenie je založené na simulácii prirodzeného denného režimu slnečného žiarenia. Svietidlá menia svoju teplotu farieb podľa presne určeného programu, ktorý korešponduje s východom a západom slnka ako aj s presným teplotným charakterom slnečného svitu.

www.ecologic.sk