Bvlgari Resort Dubai Entrance2
Galéria(18)

Ikonický Bvlgari Resort priniesol do Dubaja kus Talianska

Partneri sekcie:

Trblietavý klenot, zasadený na ostrov v tvare morského koníka v zálive Jumeira Bay, Bvlgari Resort Dubai, prináša na Blízky východ stredomorský štýl. Obklopený výhľadom na oceán, sa stal domovom prvého jachtového klubu a prístavu značky Bvlgari.

Kolekcia Bvlgari Hotels & Resorts sa vyznačuje osobitým a odvážnym talianskym štýlom, ktorý je pre Bvlgari typický a odráža sa v jeho jedinečnom dizajne, modernej talianskej kuchyni a honosných kúpeľoch.

Bvlgari Resort v Dubaji vám sprostredkuje neopakovateľný zážitok z exkluzívnej značky Bvlgari, jej nadčasový pôvab a nádherné talianske klenotnícke dedičstvo. Niet sa čo čudovať, autormi diela sú svetoznámi dizajnéri Antonio Citterio a Patricia Viel.

Bvlgari Resort Dubai TheBvlgariSpa NightView
Bvlgari Resort Dubai PremiumOceanViewBathroom
Bvlgari Resort Dubai VillaBathroom
Bvlgari Resort Dubai BriseSoleil
Bvlgari Resort Dubai DeluxeBeachViewRoomBedroom
Bvlgari Resort Dubai Entrance
Bvlgari Resort Dubai Entrance2
Bvlgari Resort Dubai TheBvlgariVilla

Pocit domova

Rezort leží na umelo vytvorenom ostrove v tvare morského koníka, ktorý je s pevninou prepojený mostom a vzdialený od zlatej míle Dubaja 300 metrov. V zálive Jumeira Bay sa nachádza komplex s kúzlom stredomorskej dediny.

Ten pozostáva zo 6 obytných budov s celkovo 173 apartmánmi, z 15 súkromných domov, plážového klubu, vôbec prvého prístavného a jachtového klubu spoločnosti Bvlgari, a v rámci siete aj svetovo prvého Little Gems Clvbu pre deti.

Budova hotela je oživená vzorom fasádnych panelov, ktoré pripomínajú štruktúru koralov. A aj starostlivým výberom vzácnych materiálov v interiéri a exteriéri. V duchu historických stavieb z 30. rokov 20. storočia architekti Antonio Citterio a Patricia Viel navrhli každý detail rezortu tak, aby pôsobil konzistentne, zvýrazňoval pocit oddychu a v neposlednom rade ctil nekompromisný taliansky štýl.

Architektonický jazyk rezidencií je definovaný prekrývajúcimi sa drevenými terasami, ktoré vytvárajú harmonickú kompozíciu, poskytujú obyvateľom súkromie a zároveň otvárajú nádherné výhľady do okolia.

Prostredníctvom architektonickej a materiálovej citlivosti tvorcovia dosiahli jedinečnú rovnováhu medzi prírodnými a umelými prvkami, ktorá podčiarkuje rafinovaný charakter Bvlgari.

Bvlgari Resort Dubai VillaBathroom
Kúpelňa hotela Bvlgari Resort Dubai Villa | Zdroj: Bvlgari Hotels & Resorts

Taliansky esprit

Bvlgari Resort ako dnes už známa značka v sebe nesie hrdosť Talianska, jeho dizajnu a architektúry. Veľkou inšpiráciou mu bol rímsky Panteón – pôvodne antická stavba v abstraktnej podobe prechádza celým filozofickým konceptom diela.

Bvlgari Resort, tak ako aj jedna z najlepšie zachovaných a najfantastickejších stavebných pamiatok Ríma, je riešený ako kruhová stavba s  predsadeným vestibulom. V prípade rezortu recepciou.

Bvlgari Resort Dubai PremiumOceanViewBathroom
Kúpeľňa s výhľadom na oceán, Bvlgari Resort Dubai | Zdroj: Bvlgari Hotels & Resorts

Návštevníka pri vstupe do interiéru Panteónu najviac ohromí jeho monumentálna prostota, zladená do dokonalej harmónie. Podobný pocit zažijete aj pri vstupe do Bvlgari Resortu v Dubaji.

Kazetová klenba Panteónu sa odráža v elegantnom dizajne interiéru, v jeho menších či väčších prvkoch, v jednotlivých materiáloch a doplnkoch, ako napríklad na tapetách a obkladoch.

Bvlgari Resort Dubai TheBvlgariSpa NightView
Bvlgari Resort Dubai | Zdroj: Bvlgari Hotels & Resorts

V Il Ristorante vidieť jeho podobu na rozsiahlej stene, ktorá pôsobí ako obraz. Nezameniteľnou ikonou pohostinnej atmosféry Bvlgari je oválny bar. Hovorí sa, že jeho podoba je inšpirovaná slávnou fontánou Fontana della Barcaccia, ktorá sa nachádza hneď vedľa rímskeho butiku Bvlgari na elegantnej rímskej nákupnej ulici Via Condotti.

Pre svetoznámych dizajnérov Antonia Citteria a Patricie Viel bola tvorba diela výzvou. Podarilo sa im vytvoriť mestskú oáza, zaujímavú tak z architektonického a dizajnového hľadiska, ako aj urbanistického.

Bvlgari Resort Dubai

Miesto: Dubaj
Investor: Bvlgari Hotels & Resorts
Architekti: Antonio Citterio a Patricia Viel
Rozloha: 130 000 m2
Realizácia: 2020

Broňa Tarnócy

Článok bol uverejnený v časopise ASB 1-2/2022