Welcome Midi – domové audio a video telefóny ovládateľné aj mobilom

Welcome Midi – domové audio a video telefóny ovládateľné aj mobilom

Systém Welcome MIDI sa v základe skladá z vonkajšieho tabla, vnútornej jednotky audio alebo video a z riadiacej jednotky. Vďaka modulárnej konštrukcii a dvojvodičovej zbernici je inštalácia veľmi jednoduchá. Nezáleží na tom, či riešite rodinný dom, bytový dom alebo komplex niekoľkých budov, Welcome MIDI ponúkne riešenie pre všetkých. Rovnako tak poskytne riešenie pri novej výstavbe, ako aj pri rekonštrukcii v panelových domoch.

Na inštaláciu je potrebné aspoň jedno tlačidlové tablo, jeden domový telefón – či už audio alebo video verzia, alebo smartphone – a riadiaca jednotka, ktorá sa umiestňuje na DIN-lištu do rozvádzača. Riadiaca jednotka zabezpečuje napájanie všetkých prvkov na zbernici, ale aj komunikáciu a video prenos. Ostatné komponenty sú použité podľa veľkosti a potreby konkrétnej inštalácie. Vďaka dvojvodičovej zbernici je možné za bežných okolností a minimálnych podmienok využívať aj staršie rozvody pôvodných domových vrátnikov.

Modulárne tlačidlové tablá je možné zostaviť do rôznych veľkostí od jedného až po 60 účastníkov. S kódovou klávesnicou až do 3000 účastníkov. Tak je ľahko možné splniť aj najnáročnejšie podmienky pri inštalácii v panelových domoch. Tablá Welcome Midi splnia aj s minimálnym počtom komponentov náročné požiadavky na funkciu a zároveň ponúkajú kvalitný dizajn. Tablá je možné inštalovať pod omietku alebo na omietku so strieškou. Zaistený je stupeň krytia IP54.

Kamera má vysokú odolnosť proti zahmlievaniu a v kombinácii so vstavaným vyhrievaním vždy zaistí čistý obraz, aj za mrazu a hmly. Ak sa už zotmie, šesť infračervených LED sa zopne a kamera sa automaticky prepne do čiernobieleho režimu. Vďaka tejto funkcii je možné jednoducho a jasne rozpoznať tvárové rysy prípadných nočných návštev. Po zotmení svetelný snímač umiestnený v hlasovom module automaticky zapne aj podsvietenie tlačidiel. Použitím externej kamery sa značne rozšíri zorný uhol celého systému Welcome Midi. Obyvatelia navyše môžu ľubovoľne prepínať medzi zabudovanou kamerou na vonkajšom table a doplnkovou analógovou kamerou. Striedavo je možné voliť kamery tak v pohotovostnom režime, ako aj v priebehu videorozhovoru s návštevníkmi. Pre kontrolu vstupu je do LCD modulu zabudovaná bezdotyková čítačka vstupných kariet. Vstavaný vstup/výstup Wiegand uľahčuje zabudovať do riadiacej jednotky mnoho ďalších zariadení. A pre vstup bez prístupovej karty je možné použiť vstavanú klávesnicu. Heslo pre vstup sa dá ľubovoľne nastaviť, každý užívateľ môže používať príslušné vlastné heslo pomocou nastavení v interiérovom videotelefóne.

Videotelefón Welcome Midi s hands-free komunikáciou a 4,3″ displejom je jednoduchý, moderný, s dostatočným rozlíšením, s podsvietením pre pohodlnú komunikáciu s okolím, ale aj ďalšími videotelefónmi v jednej inštalácii. Funkcia interkom slúži na jednoduchú a rýchlu komunikáciu medzi užívateľmi v objekte. Dohovoríte sa s rodinou v dome, alebo so susedom z vedľajšieho vchodu, pritom ani nemusíte opustiť miestnosť. V prípade, že máte na prízemí kanceláriu alebo predajňu, viete napríklad skontrolovať deti, či sú už vychystané do školy.Ak máte doma malé deti a konečne sa vám ich podarilo uspať, môžete využiť ďalšiu skvelú funkciu stlmenia jedného alebo viacerých telefónov  – video alebo audio – v celom byte z jedného miesta.

Welcome midi – domové audio a video telefóny ovládateľné aj mobilom foto - Welcome-M---audiotelefon---bila

Inštalačná hĺbka pre inštaláciu na omietku je 26 milimetrov a v prípade zapustenia do omietky videotelefón vytŕča iba 7 milimetrov od steny.

Ak nie ste doma, môžete dať vaše hovory presmerovať povedzme na susedov, alebo ak máte v objekte strážnu službu, aj ona môže počas vašej neprítomnosti vybaviť vaše návštevy. Po zmeškaní hovoru sa automaticky uloží snímka zo zabudovanej kamery a vy si ju môžete po návrate pozrieť spolu s ostatnými zmeškanými hovormi.

Audiotelefón Welcome Midi má veľké tlačidlá a intuitívne symboly zaisťujúce skutočne pohodlné ovládanie. Jednotlivé funkcie audiotelefónu Welcome MIDI je možné jednoducho nastavovať, napr. na automatické otváranie elektrického zámku, kontrolu stavu dverí, uvoľnenie druhého zámku a pod.

www.abb.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti ABB, s.r.o.

KategórieInteriérový dizajn

Welcome Midi – domové audio a video telefóny ovládateľné aj mobilom

Systém Welcome MIDI sa v základe skladá z vonkajšieho tabla, vnútornej jednotky audio alebo video a z riadiacej jednotky. Vďaka modulárnej konštrukcii a dvojvodičovej zbernici je inštalácia veľmi jednoduchá. Nezáleží na tom, či riešite rodinný dom, bytový dom alebo komplex niekoľkých budov, Welcome MIDI ponúkne riešenie pre všetkých. Rovnako tak poskytne riešenie pri novej výstavbe, ako aj pri rekonštrukcii v panelových domoch.

Na inštaláciu je potrebné aspoň jedno tlačidlové tablo, jeden domový telefón – či už audio alebo video verzia, alebo smartphone – a riadiaca jednotka, ktorá sa umiestňuje na DIN-lištu do rozvádzača. Riadiaca jednotka zabezpečuje napájanie všetkých prvkov na zbernici, ale aj komunikáciu a video prenos. Ostatné komponenty sú použité podľa veľkosti a potreby konkrétnej inštalácie. Vďaka dvojvodičovej zbernici je možné za bežných okolností a minimálnych podmienok využívať aj staršie rozvody pôvodných domových vrátnikov.

Modulárne tlačidlové tablá je možné zostaviť do rôznych veľkostí od jedného až po 60 účastníkov. S kódovou klávesnicou až do 3000 účastníkov. Tak je ľahko možné splniť aj najnáročnejšie podmienky pri inštalácii v panelových domoch. Tablá Welcome Midi splnia aj s minimálnym počtom komponentov náročné požiadavky na funkciu a zároveň ponúkajú kvalitný dizajn. Tablá je možné inštalovať pod omietku alebo na omietku so strieškou. Zaistený je stupeň krytia IP54.

Kamera má vysokú odolnosť proti zahmlievaniu a v kombinácii so vstavaným vyhrievaním vždy zaistí čistý obraz, aj za mrazu a hmly. Ak sa už zotmie, šesť infračervených LED sa zopne a kamera sa automaticky prepne do čiernobieleho režimu. Vďaka tejto funkcii je možné jednoducho a jasne rozpoznať tvárové rysy prípadných nočných návštev. Po zotmení svetelný snímač umiestnený v hlasovom module automaticky zapne aj podsvietenie tlačidiel. Použitím externej kamery sa značne rozšíri zorný uhol celého systému Welcome Midi.

Obyvatelia navyše môžu ľubovoľne prepínať medzi zabudovanou kamerou na vonkajšom table a doplnkovou analógovou kamerou. Striedavo je možné voliť kamery tak v pohotovostnom režime, ako aj v priebehu videorozhovoru s návštevníkmi. Pre kontrolu vstupu je do LCD modulu zabudovaná bezdotyková čítačka vstupných kariet. Vstavaný vstup/výstup Wiegand uľahčuje zabudovať do riadiacej jednotky mnoho ďalších zariadení. A pre vstup bez prístupovej karty je možné použiť vstavanú klávesnicu. Heslo pre vstup sa dá ľubovoľne nastaviť, každý užívateľ môže používať príslušné vlastné heslo pomocou nastavení v interiérovom videotelefóne.

Videotelefón Welcome Midi s hands-free komunikáciou a 4,3″ displejom je jednoduchý, moderný, s dostatočným rozlíšením, s podsvietením pre pohodlnú komunikáciu s okolím, ale aj ďalšími videotelefónmi v jednej inštalácii. Funkcia interkom slúži na jednoduchú a rýchlu komunikáciu medzi užívateľmi v objekte. Dohovoríte sa s rodinou v dome, alebo so susedom z vedľajšieho vchodu, pritom ani nemusíte opustiť miestnosť. V prípade, že máte na prízemí kanceláriu alebo predajňu, viete napríklad skontrolovať deti, či sú už vychystané do školy.Ak máte doma malé deti a konečne sa vám ich podarilo uspať, môžete využiť ďalšiu skvelú funkciu stlmenia jedného alebo viacerých telefónov – video alebo audio – v celom byte z jedného miesta.

Inštalačná hĺbka pre inštaláciu na omietku je 26 milimetrov a v prípade zapustenia do omietky videotelefón vytŕča iba 7 milimetrov od steny.


Ak nie ste doma, môžete dať vaše hovory presmerovať povedzme na susedov, alebo ak máte v objekte strážnu službu, aj ona môže počas vašej neprítomnosti vybaviť vaše návštevy. Po zmeškaní hovoru sa automaticky uloží snímka zo zabudovanej kamery a vy si ju môžete po návrate pozrieť spolu s ostatnými zmeškanými hovormi.

Audiotelefón Welcome Midi má veľké tlačidlá a intuitívne symboly zaisťujúce skutočne pohodlné ovládanie. Jednotlivé funkcie audiotelefónu Welcome MIDI je možné jednoducho nastavovať, napr. na automatické otváranie elektrického zámku, kontrolu stavu dverí, uvoľnenie druhého zámku a pod.

www.abb.sk
ZDROJ: PR článok spoločnosti ABB, s.r.o.