image 98882 25 v1
Galéria(2)

Vaňa, ktorej čaro nepominie

Partneri sekcie:

Sú ľudia, ktorí v živote aj v interiéri milujú časté zmeny a novinky. Sú však aj takí, ktorí dávajú prednosť klasike, v ktorej sa ukrýva pohodlie a istota. Takouto klasikou môže byť napríklad liatinová vaňa. Liatinové vane sú možno v dnešnej dobe vnímané tak trochu ako prežitok z minulosti, nikto im však neodoprie ich trvanlivosť a spoľahlivosť.

L1
L2

Návrat k liatinovým vaniam preto predstavuje návrat k tradícii aj k rokmi preverenému materiálu. Značka Roca na tieto kritériá stavila a do svojho portfólia liatinové vane zaradila. Vane Roca majú skvelé izolačné vlastnosti aj vysokú odolnosť proti tlaku. Voda si uchová svoju teplotu dlhšie a vy si tak môžete pohodlie vo vyhriatom kúpeli užiť naplno. Nesporne lákavou charakteristikou liatinových vaní je tiež ich výdrž. Užívať ich môžete pokojne niekoľko desiatok rokov. Jedným z najobľúbenejších typov liatinových vaní Roca je kolekcia Newcast. Nie je to žiadna novinka, vyrába sa už od roku 1921. Voľne stojaca vaňa Newcast vyžaduje dostatok priestoru, jedine tak vynikne jej jedinečnosť.

Rozmery tejto vane sú 170 cm na dĺžku a 85 cm na šírku, celkový obsah je 222 litrov. Hrúbka steny vrátane silnej vrstvy titánového smaltu, ktorý je veľmi odolný proti vonkajším vplyvom, je iba 8 mm. Titánový smalt je belší a lesklejší ako ostatné druhy smaltu a zachováva svoju farbu bez ohľadu na frekvenciu použitia alebo vystavenie slnečnému svitu. Vzhľadom na vysokú odolnosť prevyšuje jeho životnosť ostatné smaltované vane na trhu. Preto majú vane Roca záruku až 30 rokov. Dno vane je opatrené protišmykovou úpravou antislip, ktorá je vybrúsená priamo do smaltu, preto nehrozí mechanické odstránenie, ako je to pri lepených antislipových úpravách. Vaňa je vybavená štyrmi opornými nohami, ktoré si môžete presne podľa svojho vkusu vybrať z ponuky. Kompletný klenot z vane urobíte, ak si jej vonkajšiu úpravu zvolíte v inej než bielej farbe – na výber máte sivú, medenú, čiernu, bordó i námornícku modrú.

Liatinová vaňa Roca Newcast poteší milovníkov jemných detailov.

ZDROJ: LAUFEN CZ