Grafosklo… originálne sklo v interiéri

grafosklo... originalne sklo v interieri

Hľadáte skutočný dizajnový skvost do interiéru? Posvieťte si na taký úžasný materiál, akým je sklo, a ponúknite zákazníkom niečo originálne. Vďaka najmodernejším technológiám je dnes na trhu Grafosklo – sklo so zataveným dezénovým materiálom. V rukách odborníkov sa stáva veľmi užitočným interiérovým prvkom umožňujúcim spojiť interiér do jedného celku.

Dvere Grafosklo celosklenené dvojkrídlové, posuvné po steneSklenené plochy sú tradičnou stálicou architektúry súkromného aj komerčného charakteru. V prípade Grafoskla však nejde typickú úpravu skla, akú ste poznali doteraz. „Moderná technológia taviacej pece umožňuje pracovať so sklom, do ktorého sendvičovej štruktúry sa zataví vnútorná grafika alebo textília. Ide v podstate o dve sklá alebo v prípade obkladu steny o jedno sklo v kombinácii so špeciálnou bezpečnostnou fóliou, ktorá je buď číra, priehľadná, alebo nepriehľadná biela. Vnútri tohto sendviča je zatavený vybraný grafický motív, ktorý sa môže v interiéri opakovať na potlači nábytkových dvierok, závesoch či iných textíliách,“ vysvetľuje pán Paksi, výkonný riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia, ktorá Grafosklo uviedla na slovenský trh.

Široký záber použitia

Grafosklo si nájde v interiéri široké uplatnenie – s jeho pomocou možno interiér pekne prepojiť niekoľkými zaujímavými prvkami, napríklad prostredníctvom celoskleneného obkladu stien vrátane medzipriestorov pri kuchynskej linke, dverí posuvných po stene, do stavebného puzdra alebo otočných či celosklenenej steny. Tým ale jeho využitie zďaleka nekončí. Z Grafoskla môžete mať aj dosku konferenčného či jedálenského stola, výplň zábradlia alebo balustrády.
 
Výplň z Grafoskla na zábradlíV prípade uvedených interiérových prvkov sa však, samozrejme, mení hrúbka sklenených tabúľ.
„Napríklad celosklenené steny si vzhľadom na väčšie rozmery skla vyžadujú hrúbku jednotlivých tabúľ minimálne 5 mm, takže celková hrúbka sendviča v skle začína na 10 mm. Na obklady kuchynských liniek využívame jednovrstvové sklo s hrúbkou 5 mm. Ak sa niekto rozhodne využiť Grafosklo na ozvláštnenie výplní antikorového zábradlia, sklo bude mať hrúbku 8,76, 10,76, 12,76 alebo 16,76 mm.
Maximálna veľkosť sklenenej dosky, ktorú výrobná technológia umožňuje, je až 1,45 x 2,8 m,“ hovorí ďalej pán Petr Paksi.

Predovšetkým bezpečnosť
Grafosklo je, samozrejme, vyrobené z kaleného skla, ktoré je vďaka svojmu spracovaniu až päťkrát odolnejšie proti bočnému nárazu. „A ak by sa predsa len rozbilo, nepoláme sa na črepiny s ostrými hranami, ale na drobné neostré úlomky,“ vysvetľuje Peter Paksi. Navyše, špeciálna vnútorná bezpečnostná fólia rozbitému sklu nedovolí, aby sa vysypalo.

Čo všetko Grafosklo vydrží…

Dizajnové sklo Grafosklo vyniká nielen svojím jedinečným vzhľadom, ale aj svojou maximálnou odolnosťou a pevnosťou. Špeciálne testovanie odolnosti skla J.A.P. Slovakia ukázalo, že Grafosklo je vďaka úprave kalením a zapracovanej bezpečnostnej fólii materiálom úplne nerozbitným štandardným spôsobom. „Vynímajúc prudký a cielený náraz do rohu, odolalo Grafosklo všetkým záťažovým skúškam – udržalo dvoch silných mužov a vydržalo aj pád kladiva z metrovej výšky,“ informuje pán Petr Paksi. Nemusíte sa báť, že by sa pri bežnej prevádzke kancelárie alebo v domácnosti zničilo či rozbilo!

Grafosklo s hrúbkou 8 mm vydržalo i pád veľkého kladiva z výšky 1 m.
Kalené sklo udrží i váhu dospelých mužov.
Sklenená doska Grafosklo s hrúbkou 8 mm z kaleného skla zostane po cielenom náraze spolu vďaka vnútornej bezpečnostnej fólii.

Rada odborníka na záver
„Pri navrhovaní interiéru sa použitia Grafoskla nebojte. Je nielen bezpečné a praktické, ale vďaka širokej využiteľnosti jedného dizajnu na viacerých miestach umožní, aby daný priestor, súkromný či komerčný, pôsobil absolútne kompaktne,“ uzatvára Petr Paksi.

Grafosklo nájde v interiéri široké uplatnenie – prepojenie otočných dverí a obkladu kuchynskej linky.Celosklenený obklad z Grafoskla v kúpeľni


DESIGN ROADSHOW aj na Slovensku!
Úspešná prezentačná akcia určená výhradne architektom, dizajnérom a štúdiám DESIGN ROADSHOW mieri aj na Slovensko. Príďte sa pozrieť na novinky v oblasti interiérového dizajnu, navštívte vystavený miniinteriér a inšpirujte sa súčasnými trendmi.
 
Akcia sa uskutoční v rámci 23. medzinárodného veľtrhu nábytku a bytových doplnkov Nábytok a bývanie v Nitre.

KEDY: utorok 5. marca 2013 od 15.00 hod.
KDE: pavilón K, AGROKOMPLEX – VÝSTAVNÍCTVO NITRA, Výstavná 4, 949 01 Nitra
VIAC NA: www.umimeudelatdomov.cz/design_roadshow-1/design_roadshow_take_na_slovensku-1 

Navyše môžete vyhrať robotický vysávač.

Svoju účasť potvrďte na email registrace@dendrit.cz najneskôr do 4. marca 2013.

–>–>