Xella získala čestné uznanie za výrobok Ytong Multipor a cenu Zlatý Leonardo

Odborná komisia udelila výrobku Ytong Multipor čestné uznanie veľtrhu Coneco. Spoločnosť Xella tiež získala cenu Zlatý Leonardo za najkreatívnejšie architektonicky a umelecky stvárnený stánok na veľtrhu Coneco.

Počas stavebníckeho veľtrhu Coneco získala spoločnosť Xella opäť hodnotné ocenenia. Odborná komisia veľtrhu udelila čestné uznanie výrobku Ytongu Multipor. Ing. Anton Novotný, predseda hodnotiacej komisie, skonštatoval vysokú kvalitu prihlásených výrobkov, ktoré komisia podrobuje čoraz prísnejším kritériám: „Výrobky, ktoré sme hodnotili, sú už dnes pripravené plniť úlohy budúcnosti,“ skonštatoval A. Novotný.

Masívne minerálne dosky Ytong Multipor, bez vláknitej štruktúry, majú porovnateľné izolačné schopnosti ako minerálna vlna alebo polystyrén. Vyznačujú sa tvarovou stálosťou, vynikajúcou paropriepustnosťou, nehorľavosťou a jednoduchou aplikáciou.

Tepelnoizolačné dosky Ytong Multipor sa používajú ako tepelnoizolačné systémy pre stropy, vonkajšie obvodové steny i šikmé strechy. Vďaka ich aplikácii na obvodových stenách môže stavba dosiahnuť parametre pasívneho domu. Stena zložená z obvodového muriva Ytong a tepelnoizolačných dosiek Ytong Multipor má homogénnu štruktúru, netrpí kondenzáciou vodných pár a optimálne dýcha.

Cenu Zlatý Leonardo za najkreatívnejšie architektonicky a umelecky stvárnený stánok prevzal Ing. Martin Polák, konateľ Xella Slovensko, spol. s r. o. Stánok s architektonickým rukopisom Ing. Františka Sejpka realizovali brnianske spoločnosti Sun Drive, s. r. o., a Aetna, s. r. o. Stánok zaujal aj svojou ponukou.
Odborní pracovníci z celého Slovenska podávali vyčerpávajúce informácie o stavebnom systéme Ytong. Návštevníkov zaujali aj moderované ukážky murovania. Expozícia troch typov stien pre energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasívne domy ponúkla záujemcom o stavbu domu názornú predstavu o ich parametroch a optimálnej skladbe.

Viac informácií nájdete na www.ytong.sk