V Nitre zahájili novú výrobu kovaní

Dňa 3. novembra 2008 spustila v priemyselnom parku Nitra-Sever výrobu spoločnosť GU Slovensko, s. r. o., dcérska spoločnosť známeho nemeckého koncernu Gretsch-Unitas. Celkovo 87 zamestnancov začalo produkovať na nových linkách dielce pre známe okenné a dverové kovania UNI-JET.


„Presťahovali sme sa do nových výrobných priestorov s celkovou plochou osemtisíc štvorcových metrov. Každý mesiac rozšírime naše kapacity o dve nové linky. Nábeh výroby do konca roka 2009 počíta so zvýšením počtu zamestnancov na dvesto, našu výrobu rozšírime o produkciu cylindrických vložiek BKS a v priebehu budúceho roka chceme v Nitre vyrábať a montovať kvalitné automatické vstupné systémy,“ uviedol konateľ spoločnosti GU Slovensko, s. r. o., Ing. Radoslav Kmec.

Do dnešného dňa investovala firma GU Slovensko, s. r. o. do svojich výrobných kapacít 7 miliónov eur. Spoločnosť v súčasnosti predáva a montuje produkty koncernu pre slovenský a český trh. Plány na vytvorenie logistického centra s plochou 4 000 štvorcových metrov počítajú s pokrytím potrieb viacerých krajín strednej Európy.

„Našu výrobu chceme rozširovať napriek súčasnej finančnej kríze. V štruktúre spoločnosti sčasti pokrývame požiadavky celej skupiny, neprodukujeme len pre domáci trh. Naše logistické centrum bude disponovať vysokokapacitným regálovým systémom, ktorý umožní maximálne spĺňať požiadavky na náš sortiment. V súčasnosti tvoríme plány objemov výroby. Dopyt na trhu je daný aktuálnou situáciou, konkurencia je silná, ale skupina Gretsch-Unitas má najširší sortiment v branži. Vieme zabezpečiť kompletnú škálu výstavby, akú si vieme predstaviť – od jednoduchých priemyselných stavieb až po high-tech budovy. Našou výhodou je skutočnosť, že ponúkame pre našich zákazníkov komplexné riešenia.“

Viac na www.g-u.sk
Zdroj: GU Slovensko