SkyBau Žilina s 25-% medziročným nárastom obratu

Stavebná firma SkyBau, s. r. o., Žilina dosiahla vlani obrat vyše 2 miliardy Sk, čo je 25-% medziročný nárast. Zisk pred zdanením bol 217 miliónov Sk, čo predstavuje 21-% medziročný nárast.

„Približne 85 % výkonov sú železobetonárske a murárske práce, zvyšok polyfunkčné objekty a obytné súbory. V predchádzajúcich rokoch sme sa orientovali na Nemecko. Skončili sme tam pred dvoma rokmi, pretože tamojší stavebný trh je pre firmy zo strednej Európy zdevastovaný a rizikový. Orientujeme sa najmä na domáci stavebný trh, kde sme sa vlani umiestnili na 8. mieste objemom prác a na 4.mieste v zisku pred zdanením,“ informoval TASR spolumajiteľ a konateľ firmy Miroslav Trnovský.

Firma SkyBau zakladala vlani stavby na polyfunkčných a obytných súboroch v Ružinovskom centre v Bratislave a v Petržalke začala stavať na kľúč 346 bytov, ktoré má dokončiť v apríli tohto roka. V januári začala stavať ďalších 180 bytov, ktoré má dokončiť v apríli 2008. V rámci developerských projektov SkyBau dokončila vlani v Žiline 67 bytov v širšom centre mesta a v máji tohto roka má dokončiť svoju administratívnu budovu.

Vlani v decembri uzatvorili Žilinčania zmluvu na celú dodávku železobetonárskych prác základovej dosky a spodnej stavby najväčšieho komplexu v Bratislave za posledné roky – Eurovea na Dunajskom nábreží s rakúskou spoločnosťou Bilfinger Berger pre investora Ballymore v hodnote 18 miliónov EUR. „V januári tohto roka sme začali železobetonárske práce monolitných skeletov na 8 objektoch administratívneho komplexu Apollo II v Bratislave. Práce za 550 miliónov Sk skončíme v tomto roku,“ dodal Trnovský.

V roku 1996 začala SkyBau podnikať v ČR, kde vybudovala veľké administratívne a polyfunkčné objekty najmä v Prahe, ďalej Marianskych Lázňach a Karlových Varoch. Podľa Trnovského v ČR stavebný trh zaplnili veľké tamojšie i európske spoločnosti, čo komplikuje situáciu slovenským stavebným podnikom.

Zdroj: TASR

KategórieUdalosti