Rohové ventily SCHELL: spoľahlivá ochrana armatúr

Modernizované rohové ventily s filtrom Schell Comfort vystavia stop všetkým nečistotám a usadeninám v pitnej vode a vďaka tomu chránia zdravie ich používateľom.

Nemecká spoločnosť SCHELL je už desiatky rokov prakticky synonymom pre absolútne spoľahlivé rohové ventily z kvalitných materiálov a s vysokou kvalitou dielenského spracovania. Posledný rok slávia úspechy na našom trhu tiež inovované rohové ventily s filtrom Schell Comfort. Tie svoju hygienickú funkciu vylepšujú vďaka jemnejšiemu filtru a z užívateľského hľadiska stojí za pozornosť tiež ľahší chod rukoväte a jej inovovaný design.

Rohový ventil s filtrom Schell Comfort

Jedným z hlavných benefitov tohto ventilu je jeho filter s hustotou ôk 250 mikrónov. Nielenže zachytáva aj jemné doplavené nečistoty, ale je zhotovený zo špeciálneho veľmi odolného polyetylénu odolného voči usádzaniu vodného kameňa, čo výrazne predlžuje jeho životnosť hlavne v porovnaní s konkurenciou.

Filter je uložený v dutom vretene rohového ventilu, ktorého mechanizmus umožňuje nielen plynulú reguláciu prietoku bez tlakových rázov, ale tiež jednoduchú údržbu. Pre dlhodobý bezproblémový chod ventilu stačí občas po uzatvorení ventilu vybrať filter a ten dôkladne prepláchnuť pod tečúcou vodou.

Rohové ventily s filtrom SCHELL plnia dve dôležité úlohy zároveň: jednak chránia pripojené armatúry pred mechanickým poškodením, jednak tiež prispievajú k výraznému zvýšeniu kvality pitnej vody. Filter bezpečne zachytí nečistoty zo zaneseného potrubia, uvoľnený vodný kameň a ďalšie mechanické čiastočky, ktoré sa do vody dostanú behom jej cesty k odbernému miestu.

Rohový ventil s filtrom Schell Comfort 2

Tradičný nemecký výrobca SCHELL je povestný dlhou životnosťou a spoľahlivosťou svojich výrobkov a samozrejme rovnako je to i v prípade týchto moderných rohových ventilov. Sú vyrobené z hygienicky nezávadnej mosadze certifikovanej podľa európskych noriem DIN EN a ich povrch je kvalitne pochrómovaný. Značkou kvality je samozrejme tiež visačka Made in Germany, ktorú stále nájdete na všetkých výrobkoch SCHELL.

Viac informácií o firme Schell získate na www.schell.eu alebo na nižšie uvedených kontaktoch.

KategórieUdalosti