Predstavitelia fínskych stavebných spoločností obdivovali Bratislavu

Predstavitelia fínskych stavebných spoločností obdivovali Bratislavu

„Priznám sa, tempom vašej stavebnej aktivity som milo prekvapený,“ uznanlivo prikývol hlavou Jan Rokama pri prehliadke najväčších bratislavských obchodných a nákupných centier. „Osobne som tu prvý raz, ale musím uznať, že Bratislava je nádherné mesto, kde sa harmonicky snúbi tradícia starobylej architektúry s novou výstavbou.“

Fín Jan Rokama je obchodným riaditeľom spoločnosti Gyproc, ktorá spolu s fínskou spoločnosťou Starrki, zaoberajúcou sa predajom stavebného materiálu, a sesterskou spoločnosťou na Slovensku Rigips Slovakia zorganizovala v polovici októbra jednodňovú návštevu Bratislavy pre zástupcov najvýznamnejších fínskych stavebných spoločností. Medzi nimi nechýbali ani takí významní hráči, ako Maxit, Rautaruukki, Paroc, NCC či Finnforest. Ich zástupcovia pri prehliadkach konštatovali, že stavebný obchod na Slovensku nie je v zásade odlišný od fínskeho, no predsa sa len líši v detailoch. Tie sa odvíjajú od rôznej stavebnej tradície, ktorá sa formovala najmä pod vplyvom rôznych klimatických podmienok.

Gyproc, podobne ako Rigips Slovakia, s. r. o., organizačne spadá pod britský koncern BPB, ktorý sa od konca minulého roku začlenil pod francúzsku spoločnosť Saint-Gobain. Rigips Slovakia, s. r. o., je na slovenskom stavebnom trhu najväčším dodávateľom suchej vnútornej výstavby, sadrových stierok, omietok a poterov a penového polystyrénu EPS.

(pet)

KategórieUdalosti