Návrh exteriérových žalúzií v súlade s veterným zatažením budovy

navrh exterierovych zaluzii v sulade s veternym zatazenim budovy

Stupeň zaťaženia  exteriérových žalúzií vetrom sa určuje podľa Beafortovej stupnice. Vhodným nasmerovaním budovy vzhľadom na smer vetra, zlepšením aerodynamiky budovy, obmedzením jej výšky a vhodným usporiadaním okolitej vegetácie je možné znížiť veterné zataženie.

Pri projektovaní a výberu typu žalúzií je preto potrebné vziat veternú zátaž do úvahy a vybrať vhodný typ žalúzií pre konkrétnu stavbu. Najvyššiu odolnosť voči vetru majú exteriérové žalúzie Prominent s triedami 4 – 6.

Treba však mať na pamäti aj skutočnosť, že so vzrastajúcim rozmerom žalúzie odolnosť voči vetru klesá. Stupeň odolnosti vonkajších žalúzií voči vetru závisí totiž aj od veľkosti žalúzie a od tvaru a šírky lamely.

V prípade, že potrebujete poradiť pri výbere vhodných exteriérových žalúzií pre Vašu stavbu, neváhajte nás kontaktovať na info@ksystem.eu.

Exteriérové žalúzie K-system sú v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 305/2011 od 1. 7. 2013 označené známkou CE, ktorá je dôkazom, že výrobca v súlade s týmto nariadením zostavil vyhlásenie o parametroch. Označenie CE s číselným vyjadrením odolnosti voči vetru je jediným označením zhody stavebného výrobku s dekladovanými parametrami.

Celý článok si môžete prečítať na www.ksystem.sk/sk/novinky/zatazenie-ext-zaluzii-vetrom.html

–>–>

Komentáre