Nadčasový dizajn obkladov a dlažieb

image 75511 25 v1

Široká škála produktov, výtvarne pôsobivá kresba, detailné vypracovanie jedinečných materiálov, dokonalý dizajn – to sú podstatné vlastnosti výrobkov spoločnosti ProCeram, ktorá na český a slovenský trh prináša obklady a dlažby pre luxusné interiéry.

Unikátnosť materiálu

Vďaka novým technológiám talianskych výrobcov gresových dlažieb disponuje spoločnosť ProCeram unikátnymi materiálmi s pôsobivou štruktúrou kresby, ktoré sú ideálnymi prvkami na dotvorenie obývacej izby, kúpeľne či bazéna. Prednosťou tohto ušľachtilého materiálu nie je len dokonalý dizajn, ale najmä formát s rozmermi 3 x 1,5 m. Pri hrúbke črepu 6 mm má aj takáto veľká keramická doska dostatočnú mechanickú pevnosť a zároveň pomerne nízku hmotnosť.

Leštené i matné

Leštené verzie sú veľmi luxusné a majú také isté technické vlastnosti ako matné. Výhodou lešteného prevedenia je lepší odraz svetla, ktorý dodáva priestoru veľkoleposť. Matné varianty sú vyhovujúce do interiéru ako aj do exteriéru. Matná povrchová úprava je vychýrená svojou protišmykovosťou.

Technoart – ideálne riešenie detailov kladenia

Dôležitým momentom pri tomto materiáli sú možnosti jeho opracovania. Výrobný závod TechnoArt vo Všerubech pri Plzni ( www.technoart.info) ponúka od rezu vodným lúčom, cez výrobu rôznych typov mozaík či dekorácií až po výrobu technických tvaroviek. Týmito spôsobmi sa zvyšuje úžitková hodnota materiálu, ale aj estetická prestíž obkladaného priestoru s vizuálnym zážitkom.

Mozaiky – kompletná moderná linka na výrobu keramických mozaík umožňuje produkciu mnohých typov z akýchkoľvek obkladov a dlažieb. Zákazník ju aplikuje väčšinou z dvoch dôvodov: ako dekoratívny prvok (celoplošne či narezanú v pruhoch) alebo pomocou mozaiky zvyšuje protisklz obkladaného priestoru (sprchový kút, okolie bazéna)

Multiformáty – úpravou základných rozmerov dlažieb sa dajú získať rôzne formáty – vzniknú zaujímavé kombinácie kladenia, ktoré pôvodný výrobca neponúka. Najpredávanejším produktom je multiformát M3 rezaný zo základnej veľkosti 60 x 120 cm. Výsledkom je mix formátov 60 x 120 cm + 40 x 120 cm + 20 x 120 cm, ktoré zákazník zakúpi v jednej škatuli.

Vodný lúč – vyrábajú sa ním logá, dekory a nápisy na vstupné haly hotelov, reštaurácií, obchodov či garáží.

Pieskovanie a pokovovanie – nová technológia umožnila rozšírenie ponuky o pieskované produkty: nápisy, logá a protisklzové opatrenia (v pruhoch, celoplošne). Druhou novou technológiou je pokovovanie keramických obkladov a dlažieb (celoplošne i vybranú časť).

Prierez širokou ponukou

Bazénové tvarovky. Veľkú časť výrobného portfólia TechnoArtu tvoria špeciálne typy tvaroviek na zákazku. Výsledkom potom môžu byť prelivové hrany bazénov, detaily jeho okolia, odtokové mriežky, rezané dekory podľa zákazníkovho návrhu či protisklzové plochy.

Umývadlové dosky. Kúpeľňové dosky boli väčšinou realizované z prírodného mramoru alebo žuly. Navyše, drahé riešenia zákazníka limitovalo nedostatočnými technickými parametrami mramorov. Dnes sa dajú vyrobiť dosky z rovnakého materiálu, ako je celá kúpeľňa, ale zaujímavé sú aj kontrastné farby. Kúpeľňové dosky sa dajú vyrobiť v jednom kuse, teda bez škáry v ploche.

Dosky pre kuchynské linky a stoly. Technické a mechanické parametre gresového materiálu výrazne prevyšujú parametre prírodného kameňa. Tvrdosť, čistiteľnosť, farebná stálosť, odolnosť proti vysokým teplotám a najmä odolnosť proti škvrnám, bez nutnosti penetrácie predurčujú tieto materiály, aby boli vhodné na výrobu dosiek kuchynských liniek a stolov vhodných aj do exteriéru.

Schodisko. Schodiskové prvky dokáže technológia vyrábať prakticky zo všetkých druhov a typov gresovej keramiky. Dodávajú sa nielen samostatné tvarovky, ale aj kompletné atypické schodisko vyrobené na mieru z rovnakého materiálu, ako sú dlažby na danom poschodí. Hrany schodiska sa dajú opracovať až 12 spôsobmi.

Viac informácií nájdete na:
www. proceram.sk
www.technoart.info