Fórum dizajnu 2013

forum dizajnu 2013

16. ročník Fórum dizajnu sa uskutoční ako pravidelná súčasť veľtrhu Nábytok a bývanie v Nitre v dňoch 5. - 10. 3. 2013. Podujatie organizuje Slovenské centrum dizajnu, Agrokomplex Nitra a Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave.

Témou 16. ročníka výstavy Fórum dizajnu je Harmónia a kontrast.
Súčasná doba poskytuje dizajnérom aj výrobcom rôzne druhy materiálov a technologických možností ich spracovania. Táto skutočnosť sa odráža aj na ich využití v interiéroch. Práve kombinácie materiálov uplatnené pri návrhoch a výrobe nábytku a bytových doplnkov môžu ozvláštniť bytové i verejné interiéry, vyvolávať u užívateľov nové pocity a sprostredkovať im nové zážitky .

Výberová výstava Fórum dizajnu 2013 chce poukázať na nové prístupy dizajnérov, architektov a študentov dizajnu pri využívaní rôznych materiálov a ich kombinácií v súvislosti s bývaním. Organizátori predstavia návštevníkom výrobky, prototypy alebo funkčné modely nábytku, interiérových a exteriérových prvkov a bytových doplnkov.

Slovenské centrum dizajnu každoročne na výstave Fórum dizajnu oceňuje najzaujímavejší exponát resp. autora či školu a držiteľ Ceny Fóra dizajnu 2013 tak získa možnosť usporiadať v nasledujúcom roku samostatnú prezentáciu v priestoroch výstavno – informačného bodu SCD Satelit.

Komentáre