Hrubá stavba je pod glajchou
Galéria(12)

Stavba Nového Apolla v Bratislave je už pod glajchou

V kancelárskom projekte Nové Apollo na bratislavskej Prievozskej ulici dokončili stavbu železobetónovej konštrukcie. Aktuálne pracujú na fasáde, horizontálnych a vertikálnych rozvodoch a na zázemí parkoviska, kde budú aj nabíjacie stanice pre elektromobily.

Túto udalosť si pripomenuli malou slávnosťou. V utorok 8. marca žeriav umiestnil symbolickú glajchu v tvare zeleného zvona so stužkami na ôsme nadzemné podlažie.

Projekt od developera HB Reavis by mal byť stavebne hotový vo štvrtom kvartáli tohto roka, povedal pre médiá Ondrej Medvecký, development manažér projektu.

Objekt doplní obraz Mlynských Nív ako modernej časti hlavného mesta Slovenska spolu s ďalšími stavbami. Chce dosiahnuť najvyššiu latku certifikácie WELL a BREEM. Jeho osobitosťou je, že má ísť o najväčší floor plate, prenajímateľnú plochu v m2 na jednotlivom poschodí budovy v strednej a východnej Európe.

Projekt je z dielne medzinárodného ateliéru Make Architects z Londýna. Riadi sa princípmi udržateľnosti ako napríklad  životné prostredie, komunita, blahobyt, konektivita a zelená ekonomika, čo sa odráža aj na Novom Apolle. Spolupracoval na ňom so slovenským ateliérom Siebert Talaš.

Hrubá stavba je pod glajchou
Hrubá stavba je pod glajchou. | Zdroj: Monika Voleková

Majoritným nájomníkom je IBM

Najväčším nájomníkom na štyroch podlažiach bude v Novom Apolle IBM – popredná svetová spoločnosť, ktorá podniká v informačných technológiách. Developer, ktorý je poskytovateľom pracovných priestorov, avizoval už v máji 2021, že jedna z najväčších IT firiem bude majoritným nájomcom, ktorý zaberie 30-tisíc zo 48-tisíc m2. V súčasnosti má IBM v Bratislave viacero priestorov.

„Predpokladáme, že v priebehu prvého kvartálu 2023 by si mala spoločnosť v priestoroch urobiť vlastné úpravy a následne sa nasťahujú,“ konštatoval Medvecký.

Firma kladie podľa neho dôraz na kvalitu vzduchu a flexibilné pracovné priestory. V Novom Apolle bude átrium prístupné aj verejnosti, tri rôzne lobby, bike hub s komunitnými priestormi a retail s rozlohou približne 4-tisíc m2.

Pred budovou v bratislavskej mestskej časti Ružinov pribudne aj cyklochodník, ktorý bude isto využívať verejnosť i zamestnanci firiem. Aktuálne je v štádiu povoľovacích procesov.

Hrubá stavba je pod glajchou
IMG 20220308 112651
Rozostavané nádvorie Nového Apolla.
Hrubá stavba je pod glajchou
IMG 20220308 115130
Hrubá stavba Nového Apolla.
Vizualizácia Nového Apolla.
Vizualizácia Nového Apolla.

 

Monika Voleková