Staré Mesto začalo s ďalšou fázou revitalizácie Medickej záhrady

Staré Mesto začalo s ďalšou fázou revitalizácie Medickej záhrady

Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, tentokrát je na rade výmena mlatových chodníkov v časti pri ulici 29. augusta. Práce by mali potrvať približne dva týždne, v závislosti od počasia.

„Záhradu môžete využívať aj v tomto období, z dôvodu bezpečnosti je však potrebné uzavrieť vstup zo strany Špitálskej ulice,“ upozornila samospráva. Návštevníci tak môžu využiť ďalšie dva vstupy z ulíc Poľná a 29. augusta. Obnovu chodníkov realizujú v spolupráci s HB Reavis.

V rámci minuloročnej obnovy Medickej záhrady mestská časť obnovila lavičky a nádoby na kvety, pribudol aj nový mobiliár. Obnovou prešli tiež niektoré chodníky a fontána Labute. Rozsiahlu revitalizáciu Medickej záhrady spustilo Staré Mesto v apríli 2021.

Za predchádzajúcich 20 rokov sa v záhrade robili len kozmetické úpravy. Kompletnou rekonštrukciou prešla v rokoch 1985-1988. V roku 2006 zrekonštruovali komunikácie, v roku 2014 mestská časť vymenila štrkový povrch za mlátový. Potom už boli komunikácie a chodníky opravované len na miestach, kde bol havarijný stav.

© SITA Slovenská tlačová agentúra