Správca realitných fondov Heitman vstúpil do projektového partnerstva so slovenskou investično-developerskou skupinou GRUNT

Spoločnosť GRUNT, a.s. podpísala zmluvu o spolupráci s nadnárodným investičným realitným fondom Heitman European Property Partners III (HEPP III). HEPP III je spravovaný spoločnosťou Heitman LLC, jedným z najväčších svetových realitných investorov so spravovanými aktívami v hodnote takmer 23 mld. USD. Spoločnosť vstúpila na stredoeurópsky realitný trh už v polovici 90. rokov a v súčasnosti je jedným z vedúcich spravovateľov investícií do nehnuteľností v regióne.

Obe spoločnosti uzavreli joint venture partnerstvo v rámci dvoch prebiehajúcich projektov skupiny GRUNT v Bratislave – projekt Brečtanka na Kolibe a projekt radovej výstavby na Peknej ceste, ktorý vytvára v Rači novú rezidenčnú štvrť. HEPP III vstúpil do oboch projektov ako finančný partner.

Všetky činnosti developmentu, výstavby, predaja a správy klientov budú i naďalej zabezpečované spoločnosťou GRUNT, a.s., resp. spoločnosťou GRADIAL INVESTMENT MANAGEMENT, vykonávajúcou správu realitných investícií a investičný management.

„Podpis zmluvy so spoločnosťou Heitman potvrdil našu dlhodobú stratégiu efektívneho spájania sa s významnými finančnými partnermi v realitných projektoch, ktorá bola zahájená minulý rok viacerými projektmi spolupráce so slovenskými realitnými fondmi. Spoluprácu so spoločnosťou Heitman zároveň vnímame strategickejšie a máme záujem ju rozšíriť do ďalších realitných projektov na Slovensku resp. v regióne“, uviedol Roman Feranec zo skupiny GRUNT.

Spoločnosti skupiny GRUNT sa svojou činnosťou a usporiadaním podieľajú na všetkých fázach realitného developmentu, počínajúc prípravou projektov, výstavbou a predajom, až po technickú infraštruktúru a dodávku energií. GRADIAL INVESTMENT MANAGEMENT, a.s. vyhľadáva investičné príležitosti v oblasti realít a developmentu, pripravuje a riadi investičné projekty.

Zdroj: Grunt, a. s.