Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves chce z hotelových izieb spraviť nájomné byty

Prestavbou by malo vzniknúť 24 bytov, zachovať chcú aj priestory pre šport, administratívu a služby.

Mesto Spišská Nová Ves chce prestavbou budovy miestneho Hotela Šport vytvoriť 24 nájomných bytov. Projekt s celkovými oprávnenými výdavkami približne milión eur s DPH chce financovať za pomoci dotačných prostriedkov poskytnutých z Ministerstva dopravy a výstavy SR a úverových prostriedkov zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Investičným zámerom sa budú zaoberať poslanci počas zasadnutia mestského zastupiteľstva vo štvrtok 16. decembra.

Projektová dokumentácia rieši prestavbu budovy so zachovaním polyfunkcie pre šport, administratívu, obchod a služby. Ako ďalej vyplýva z dôvodovej správy, v druhom až piatom nadzemnom podlaží bude hotelové ubytovanie nahradené bývaním v 24 mestských nájomných bytoch s priemernou úžitkovou plochou bytu v rozsahu 33,31 metra štvorcových. Pôjde o jednoizbové a dvojizbové byty.

„Stavebné práce sú zamerané na zníženie energetickej náročnosti stavby zateplením obvodových stien, zabudovaním nových výplňových konštrukcií, výmenou pôvodných inštalácií za nové, aplikovaním systému riadeného vetrania a vytvorením ostatného domového vybavenia k bytom,“ uvádza sa v materiáloch k zastupiteľstvu. Projekt sa okrem iného zameriava aj na úpravu hlavného stupu na bezbariérový.

Na každom zo štyroch obytných podlaží tak vznikne šesť bytov, z toho vždy jeden dvojizbový a päť jednoizbových. Ich súčasťou bude predsieň s kuchynským kútom, kúpelňa a toaleta, a jedna alebo dve obytné miestnosti. Modernizácia čaká aj výťah a schodisko. Samospráva už má stavebné povolenie, právoplatné je od 8. októbra tohto roka.

SITA