PVC alternatíva k hliníkovým oknám

Elegante je úplne recyklovateľný a na jeho výrobu sa používajú ekologické materiály.

Minimalizmus, čisté línie a elegancia získavajú vo svete architektúry čoraz väčšiu dominanciu. Tento trend sa nevyhýba ani oblasti otvorových výplní. Nové výrazové prostriedky pre plastové okná prináša okenný profil Elegante.

Profil predstavuje kombináciu jednoduchých línií, moderného vzhľadu a výnimočných vlastností, ktoré zvyšujú kvalitu vnútorného prostredia i energetickú hospodárnosť budovy. Systém je ekologicky praktickou alternatívou k hliníkovým oknám pri zachovaní vlastností PVC, čo umožňuje jeho zakomponovanie aj do moderných hliníkových fasád. Kovový vzhľad podtrhuje sivé jadro v kombinácii s antracitovými alebo sivými fóliami.

Najštíhlejší profil na trhu

Elegante je štíhly PVC profil s elegantným dizajnom, za ktorý získal prestížne ocenenia RedDot Award a Design German Award. Disponuje najmenšou exteriérovou hranou na trhu, ktorá je len 9 mm a pravouhlými zasklievacími lištami. Minimalistický dizajn profilu s rovným alebo predsadeným krídlom umožňuje jeho začlenenie do akýchkoľvek architektonických vízií.

Vďaka špeciálnej technológii lepenia možno s profilom Elegante realizovať aj veľkoformátové okná.
Vďaka špeciálnej technológii lepenia možno s profilom Elegante realizovať aj veľkoformátové okná. | Zdroj: Deceuninck

Vďaka špeciálnej technológii lepenia s ním možno realizovať aj veľkoformátové okná, a tým efektívne presvetliť interiér každej stavby. Profil je plne kompatibilný so zdvižno-posuvnými dverami a vchodovými dverami značky Deceuninck, čím možno dosiahnuť jednotný a ucelený vzhľad celého objektu.Ponúka sa v klasickej bielej verzii, jeho futuristický vzhľad však možno podtrhnúť širokou škálou 40 farebných fólií vrátane trendových sivých odtieňov.

Kombinácia elegancie a vysokej odolnosti

Plastový profil Elegante je spojením vkusného dizajnu s najlepšími technickými parametrami. Tento 6-komorový okenný profil spĺňa maximálne nároky na tepelnú izoláciu, dokonca aj štandardy pre pasívne domy.

Stavebná hĺbka 76 mm a hodnota tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/m2K sú optimálne pre súčasné architektonické koncepcie, ktoré kladú dôraz na energetickú hospodárnosť budov. Profil sa vyznačuje tiež vysokou odolnosťou proti vetru, nárazovému dažďu i ďalším poveternostným vplyvom.

Tento 6 komorový okenný profil spĺňa maximálne nároky na tepelnú izoláciu dokonca aj štandardy pre pasívne domy.
Tento 6 komorový okenný profil spĺňa maximálne nároky na tepelnú izoláciu dokonca aj štandardy pre pasívne domy. | Zdroj: Deceuninck

V prípade potreby zvýšenia tepelnej a zvukovej izolácie či odolnosti proti vlámaniu možno do profilu použiť extrémne silné zasklenie hrúbky 70 mm. Hrubé zasklenie bráni prieniku hluku do budovy, preto je tento systém vhodný aj pre objekty v rušných centrách miest.

Recyklovateľný profil

Zakomponovaním okenného profilu Elegante s výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami do stavby možno znížiť výdavky za vykurovanie, ale aj dosah na životné prostredie. Profil je totiž úplne recyklovateľný a na jeho výrobu sa používajú ekologické materiály.

Plastový profil Elegante je najštíhlejším profilom na trhu.
Plastový profil Elegante je najštíhlejším profilom na trhu. | Zdroj: Deceuninck

V jadre EcoPowerCore sa nachádza vysoko výkonné PVC z recyklovaného PVC granulátu. Na hotovom okne nie je jadro viditeľné, ale vyniká extrémnou pevnosťou a zlepšuje mechanické vlastnosti profilu.

Viac sa o profile Elegante dočítate na www.elegante.deceuninck.com/sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Deceuninck

KategórieAktuálne