Administratívny objekt Lakeside Park 02 v Bratislave

Projekt Lakeside Park 02 má nových nájomníkov

Ku Plzeňskému Prazdroju pribudli v modernej administratívnej budove v bratislavskom Novom Meste ďalší nájomcovia. Objekt, ktorý vzniká v spolupráci developera Immocap a investičnej skupiny Wood & Company, je už pred dokončením.

K novým nájomníkom v budove s 12 podlažiami patria Innovatrics, Zľava Dňa aj RemingConsult, Etops, DaneTax, Malina, UP Slovensko a Adifex. Naplnenosť projektu zazmluvnenými nájomcami je pred dokončením vyššia ako 60 %.

Napríklad slovenská technologická spoločnosť Innovatrics, ktorá je svetovým lídrom vo svojej oblasti si prenajala dve podlažia. Ďalšia spoločnosť, Zľava Dňa, pôvodne sídlila v starom Dome odborov Istropolis a s developerom ju viaže dlhoročné partnerstvo.

Ekologické riešenia v objekte

Nová budova podobne ako Lakdeside Park 01 sa nachádza v bezprostrednej blízkosti viacerých zastávok bratislavskej mestskej hromadnej dopravy, železničnej stanice Bratislava-Nové Mesto a má  parkovacie státia v podzemnej garáži v Lakeside Park 02.

Martin Marko, obchodný riaditeľ spoločnosti Immocap uviedol, že kancelárie v Lakeside Park 02 sú flexibilné a je  možnosť prispôsobiť priestory tak, aby reflektovali meniaci sa svet práce, uľahčili spoluprácu tímov a posilňovali firemnú kultúru.

Zelené pritom nie je len okolie, ale samotná budova Lakeside Park 02 obsahuje ekologické riešenia, vďaka ktorým bude predstavovať menšiu záťaž pre okolie, o čom svedčí certifikát udržateľnosti na úrovni LEED GOLD. Martin Šmigura, investičný riaditeľ WOOD & Company dodal, že použili recyklovaný hliník a ušetrili tak 554 ton CO2, čo zodpovedá vysadeniu 500 stromov.

V projekte je najmodernejší systém vzduchotechniky či bezdotykové technológie, vďaka čomu je prvou anti-COVID budovou na Slovensku.Priniesla aj inovácie ako vzduchotechnika s doskovou rekuperáciou, dezinfekcia vzduchu zvlhčovačmi s koloidným striebrom, CO2 senzory v konferenčných miestnostiach ale aj otvárateľné okná či bezdotykové ovládanie výťahov.

Lakeside Park 02

Lokalita: križovatka Tomášikovej a Vajnorskej ulice, Bratislava
Investori: Immocap, Wood &Company
Architekt: Ateliér.team ABJ
Plocha kancelárskych priestorov: 14 370 m2
Kancelárie a retail Lakeside Park 01 a Lakeside Park 02: 40 000 m2
Realizácia: 1Q/ 2020 – 2022