Práce na novej predajni HORNBACH v Prešove usilovne napredujú

Obľúbený projektový market HORNBACH bude prvým operátorom vznikajúcej nákupnej zóny Hobby Park Sekčov v Prešove. Na Slovensku tak otvorí svoju štvrtú predajňu a do regiónu prinesie viac ako 100 pracovných miest.

Nová nákupná zóna Hobby park Sekčov na Rusínskej ceste doplní sortimentom pre bývanie a stavbu už existujúcu maloobchodnú infraštruktúru v tejto lokalite. Projektový market HORNBACH bude prvým operátorom v novovybudovanej nákupnej zóne, ktorej developerom je spoločnosť Atrios s.r.o. Aktuálne bola dokončená hrubá stavba marketu. Stavba monolitov, základov a podlahy si vyžiadala viac ako 5 500 m3 betónu, čo predstavuje približne 700 stredne veľkých domiešavačov.

Hobby Park Sekčov sa postupne rozrastie aj o ďalšie dva obchodné domy – predajňu nábytku a bytových doplnkov. Prešov tak získa ďalších 12 000 štvorcových metrov maloobchodnej plochy. Celková hodnota plánovanej investície je vo výške približne 12 miliónov euro. Slávnostné otvorenie projektového marketu HORNBACH sa predpokladá na jeseň 2019. V novootvorenej prevádzke nájde v oddeleniach stavby, dielne a záhrady prácu viac ako 100 ľudí.

Rodinná firma stojaca na pevných základoch

Nová prevádzka HORNBACH v Prešove bude už 159 predajňou koncernu v Európe. Celkovo už päť generácií vytvorilo z HORNBACHu voľbu číslo jeden pre remeselníkov, domácich majstrov a milovníkov záhrad.

„Našim cieľom je priblížiť sa ešte viac našim zákazníkom na východnom Slovensku, či už sú to profesionáli alebo domáci majstri. Veríme, že nová predajňa v Prešove posilní pozíciu našej značky na trhu. Chceme osloviť aj tých najnáročnejších zákazníkov, a to najmä najširšou ponukou tovaru, príjemným prostredím a ústretovou obsluhou. Náš odborne vyškolený personál dokáže zákazníkov v ich projektoch podporiť, či už v segmente stavby, rekonštrukcie alebo záhrady,“ hovorí Jaroslav Paděra, konateľ spoločnosti HORNBACH pre Slovenskú a Českú republiku.

Štvrtý market bude mať rovnaký koncept ako ostatné predajne spoločnosti na Slovensku. Domáci majstri aj profesionáli sa môžu tešiť na stavebné a záhradné centrum, v sekcii stavebných materiálov Drive-in môžu prísť zákazníci autom až k regálom a naložiť si tovar priamo do jeho kufra. Súčasťou novej prevádzky bude moderné kúpeľňové a kuchynské centrum, železiarstvo, centrum farieb s vlastnou miešačkou farieb a výdajňa e-shopu. Zákazníci si tak budú môcť vyberať zo širokej skladovej ponuky tovaru za najlepšie možné ceny na trhu. Efektívny systém tovarového hospodárstva odrážajú aj letáky Hornbach, v ktorých upustili od zľavových akcií či výhodných ponúk v prospech trvale najnižších cien.

Nebude chýbať ani bezplatná wi-fi a počítače, na ktorých si môžu zákazníci objednať tovar z ponuky produktov dostupných na e-shope. Samozrejmosťou bude odborné poradenstvo vyškoleného personálu. Zákazníkom bude k dispozícii 300 parkovacích miest.

Prešovský Hornbach doplní dve prevádzky v Bratislave a jednu v Košiciach. V roku 2020 sa plánuje otvorenie ďalšej prevádzky v Nitre.

Viac priestoru pre cyklistov i rodiny s deťmi

Spolu s výstavbou Hobby Parku sa začína rozvíjať doteraz nevyužívaná lokalita pri rieke Sekčov, kde pribudne zelená plocha o rozlohe približne 13 000 m2, čo je približne rozloha dvoch futbalových ihrísk. Zároveň sa plánuje výsadba viac ako 3 000 nových stromov. „Za benefit projektu považujeme najmä revitalizáciu zelených plôch biokoridorom medzi potokom Sekčov a objektom HORNBACH. Veľkým prínosom je aj zakomponovanie objektu s predajom

a servisom bicyklov, kaviarne a cyklistický pumptrack pre verejnosť. Ten bude napojený na cyklotrasu a rozšíri tak využitie centrálne umiestneného areálu aj pre oddychové a športové účely,“ hovorí Vladimír Jakša, managing director spoločnosti Atrios.

„Je to ukážkový príklad, ako môže investor priamo pomáhať pri rozvoji doplnkovej infraštruktúry v meste. Pozývam preto obyvateľov takmer 30-tisícového sídliska Sekčov, aby trávili voľné chvíle na bicykli v atraktívnom priestore povodia rieky Sekčov,“ dodáva Matúš Goga, riaditeľ neziskovej organizácie CYKLISTIKA PRE VŠETKÝCH a koordinátor cyklistickej dopravy a cykloturistiky v Prešovskom a Košickom samosprávnom kraji. V lokalite pribudne aj nový chodník pre peších, spolu s terénnymi a krajinnými úpravami v biokoridore popri rieke Sekčov.

Rozvoj infraštruktúry

Aktivita developera v lokalite prinesie zlepšenie mestskej infraštruktúry. Rusínska cesta je známa najmä svojou zaťaženosťou tranzitnou dopravou, kvôli čomu sa dlhodobo vytvárajú zápchy. Problém si uvedomovali aj zástupcovia spoločnosti Atrios.

„Kľúčovým momentom developmentu obchodnej zóny Hobby Parku Sekčov a jeho budúceho úspešného fungovania bolo a je kvalitné dopravné napojenie zo silno frekventovanej Rusínskej ulice, ktorá tvorí hlavnú spojnicu medzi centrom mesta a sídliskom Sekčov. Naša spoločnosť v koordinácii s mestom Prešov a SSC investovala do vybudovania novej svetelnej križovatky a rozšírenie Rusínskej ulice na 4 pruhy, viac ako 1 milión eur,“ dodáva Vladimír Jakša. Toto opatrenie by malo zlepšiť dopravnú situáciu v danej lokalite.

Spoločnosť Atrios plánuje v budúcnosti doplniť Hobby Park Sekčov výstavbou administratívnych budov.

Zdroj: Hornbach