kombinovany kotol attack wood pellet
Galéria(2)

Kombinovaný kotol ATTACK WOOD & PELLET

Tí, ktorí hľadajú kotol s nízkymi prevádzkovými nákladmi a komfortom podobným ako u plynového kotla už ďalej hľadať nemusia. Slovenský výrobca tepelnej techniky ATTACK predstavuje inovatívny  ekologický kombinovaný kotol ATTACK WOOD & PELLET. Tento kotol je schopný spaľovať niekoľko druhov palív. A to predovšetkým mäkké a tvrdé drevo, brikety a pelety. Kotol predstavuje špičkovú kvalitu a spoľahlivosť.  A to pri zlomkovej cene porovnateľných produktov od zahraničných výrobcov.

kombinovany kotol attack wood pellet 7457 big image
Kotol ATTACK WOOD & PELLET dosahuje mimoriadne vysokú účinnosť presahujúcu 92,2 % pri dreve a 93,8 % pri spaľovaní peliet. A to najmä vďaka vertikálnemu rúrovému výmenníku s nadštandardnou teplovýmennou plochou a špeciálnymi turbulátormi, ktoré sú poháňané automaticky. Takto sa zabezpečí účinnosť počas celej dobe životnosti kotla.

V drevosplyňovacej časti kotla je možné spaľovať mäkké i tvrdé kusové drevo s dĺžkou polien do 560 mm a relatívnou vlhkosťou 12 – 20 %. Takisto je možné spolu s drevom spaľovať aj drevné brikety. Nerezový horák kotla je určený na spaľovanie drevných peliet s priemerom 6 mm, dĺžkou do 35 mm a vlhkosťou do 12 %.

Tento horák je vyrobený z vysokokvalitnej žiaruvzdornej ocele. Preto sa vyznačuje dlhou životnosťou a spoľahlivosťou. Horák je plne automatický, vybavený spoľahlivým spôsobom zapaľovania peliet, pokročilou logikou automatickej regulácie spaľovania, moduláciou, precíznym sledovaním prítomnosti plameňa, automatickým vysokoúčinným čistením, sledovaním otáčok ventilátora a ochranou proti prehriatiu. Horák je vďaka vlastnej spaľovacej komore úplne oddelený od spaľovacej a nakladacej komory určenej na splyňovanie dreva, preto je minimálne tepelne namáhaný, ak práve nie je v prevádzke.

Kvalita súčastí kotla je podporovaná najmodernejšou elektronikou s dotykovým displejom ako aj najnovšími bezpečnostnými prvkami. Kotol ATTACK WOOD & PELLET je tou najlepšou alternatívou pre užívateľov hľadajúcich kvalitný kombinovaný kotol pri rozumnej cene. Pre zákazníkov s menším rozpočtom firma ATTACK ponúka zaujímavé a lacné riešenie v podobe liatinového kotla so zabudovaným nerezovým horákom ATTACK FD BIOHEAT a ATTACK FD PELLET. Avšak tieto kotly ponúkajú nižšiu účinnosť a komfort  ako ATTACK WOOD & PELLET.

–>