Vyvojove centrum Skalica

Vaillant plánuje v Skalici prijať takmer dve desiatky vývojárov

Zameriavať sa budú na vývoj tepelných čerpadiel.

Medzinárodná spoločnosť Vaillant Group plánuje vo februári rozšíriť svoj tím vývojárov v Skalici o ďalších 17 expertov. Jeden z najväčších zamestnávateľov na Záhorí hľadá odborníkov pre svoje vývojové centrum v závode Protherm Production. Ako ďalej informuje spoločnosť, doteraz zabezpečovali vývoj kotlov, najnovšie odštartujú vývoj tepelných čerpadiel.

„Hľadáme vývojových špecialistov, mechanických a elektro dizajnérov, projektových manažérov i koordinátorov zmien. Nielen uchádzačov so skúsenosťami, ale aj absolventov vysokých škôl technických smerov so znalosťou angličtiny,“ uviedol vedúci vývojového centra v Skalici Peter Havlík.

Celkovo sa závod v Skalici rozrastie až o 160 zamestnancov, okrem vývojárov pribudne aj stovka pracovníkov vo výrobe a desiatky ďalších pozícií v podporných tímoch pre obsluhu, či plánovanie. Skupina Vaillant je medzinárodná spoločnosť pôsobiaca v oblasti vykurovacej, ventilačnej a klimatizačnej techniky so sídlom v nemeckom Remscheide.

Jej produktové portfólio zahŕňa od účinných vykurovacích zariadení na báze konvenčných energetických zdrojov až po systémové riešenia na využívanie obnoviteľnej energie. Od svojho založenia v roku 1874 je v rodinnom vlastníctve, v súčasnosti má približne 15-tisíc zamestnancov.

Vaillant, SITA