POP zboku

Developer odovzdal budovu škôlky v Slnečniciach mestskej časti Petržalka

Vzniknúť by tu malo miesto pre približne 70 detí, najmä z lokality Slnečnice a priľahlých častí Petržalky.

Developer Cresco Real Estate tento týždeň odovzdal novú budovu škôlky v časti Slnečnice bratislavskej mestskej časti Petržalka. Ako informuje investor v tlačovej správe, kapacity materských škôl (MŠ) v Petržalke sa tak rozšíria o nové predškolské zariadenie už nasledujúci školský rok a existujúce súkromné zariadenie v štvrti doplní budova verejnej škôlky.

Vzniknúť by tu malo miesto pre približne 70 detí, najmä z lokality Slnečnice a priľahlých častí Petržalky. Celková plocha novej MŠ je viac ako 600 metrov štvorcových, súčasťou je aj vonkajšia zeleň s rozlohou viac ako 800 metrov štvorcových určená pre deti a na umiestnenie hracích prvkov.

Budovu škôlky odkúpila mestská časť od investora za 900-tisíc eur aj s okolitými pozemkami. Na účel rekonštrukcie objektu požiada o nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Počet petržalských verejných škôlok sa do konca tohto roka zvýši z aktuálnych 25 na 27.

Developer začal tiež s výstavbou ďalšej časti štvrte v projekte Slnečnice Nad mestom, v rámci ktorej vybuduje prvú časť verejného parku s celkovou rozlohou 29-tisíc metrov štvorcových. Súčasťou prvej časti parku bude labyrint zo živého plota, grilovacie miesto či petangové ihrisko.

S výstavbou parku už začali, prvá časť bude stavebne dokončená v októbri 2022. Park by mal postupne prepojiť Zónu mesto aj s konečnou zastávkou električkovej trate na Janíkovom dvore.

SITA