image 100423 25 v1
Galéria(6)

Budúcnosť otvorových výplní – profil Elegante

Inoutic predstavil na najväčšom veľtrhu okien, dverí a fasádnych systémov FENSTERBAU FRONTALE 2018 novú generáciu okenných profilov – Elegante. Ide o štíhly profil z PVC s hliníkovým vzhľadom, ktorý partnerom Inoutic otvára nové obchodné príležitosti. Spĺňa nielen najprísnejšie požiadavky na kvalitu a tepelnoizolačné vlastnosti okenných profilov, ale tiež na dizajn. V predaji bude na jeseň tohto roku.

4
5
1
2
3

Nový profilový systém Elegante  reprezentuje budúcnosť otvorových výplní. Vznikol v úzkej spolupráci so zákazníkmi a obchodnými partnermi spoločnosti, aby čo najlepšie odrážal ich priania a potreby.

Alternatíva k hliníkovým oknám

Elegante predstavuje ekologicky praktickú alternatívu k hliníkovým oknám. Profil rámu a krídla v jednej rovine, hladké presahy a tiež hranaté zasklievacie lišty tvoria spoločne skutočný vzhľad hliníka. Tento šesťkomorový profil s výnimočne nízkym koeficientom tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/m2 a so stavebnou hĺbkou 76 mm dokáže uspokojiť požiadavky každého zákazníka či architekta. Na zvýšenie tepelnej a zvukovej izolácie či odolnosti proti vlámaniu možno do profilu použiť extrémne silné zasklenie hrúbky 70 mm. Elegante sa vyznačuje moderným dizajnom a recyklovaným jadrom EcoPowerCore. Dostupná farebná škála s módnymi odtieňmi dopĺňa futuristický vzhľad profilu. Elegante je dostupný v prevedení s rovným aj predsadeným krídlom a je plne kompatibilný s posuvnými dverami Inoutic a vchodovými dverami Eforte.

Nový systém líšt pre jednoduché zasklenie

Profil Elegante disponuje novým systémom hranatých zasklievacích líšt. Tie môžu byť spojené v uhle 90°, čo umožňuje jednoduchšie zasklenie aj veľmi malých okien. Tvar zasklievacích líšt uľahčuje tiež montáž tieniacej techniky. Okenné krídla sú navrhnuté tak, aby umožňovali použitie technológie lepených skiel. Zvoliť si možno lepenie pomocou dvojzložkového silikónu alebo lepiacou páskou. Z pohľadu výrobcov okien je ďalšou významnou prednosťou systému Elegante použitie rovnakej oceľovej výstuže v ráme a krídle a tiež štandardného kovania. Znižujú sa tak náklady na uskladnenie materiálu.

Prednosti profilu:
• profil s moderným a štíhlym dizajnom
• dva varianty krídla: rovné a predsadené
• prevedenie s predsadeným krídlom je ideálnou alternatívou k hliníkovým oknám
• vstavaná hĺbka iba 76 mm s možnosťou zasklenia až 70 mm
• jednopätková zasklievacia lišta
• možnosť zasklievať lepením alebo páskou
• technológia EcoPowerCore využívajúca recykláciu PVC

Viac na www.elegante-inoutic.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Inoutic