Celkové náklady na rekonštrukciu strechy

Partneri sekcie:

Ak sa rozhodujete pre rekonštrukciu, je dobré vedieť, s akými nákladmi treba počítať. V článku získate prehľad o cene samotnej krytiny, ale aj nákladoch na jej správnu pokládku. Presvedčte sa, že aj kvalitná škridlová strecha môže byť cenovo dostupným riešením pre rekonštrukciu.

Rátate náklady na novú strechu správne?

Ľudia, ktorí sa rozhodnú pre rekonštrukciu, sa často obávajú ceny novej strechy. Z tohto dôvodu sa snažia nájsť na trhu cenovo dostupné riešenie, za ktoré sa považuje plechová krytina. V jej prípade je známa relatívne nižšia cena 1 m2 základného materiálu, ale často sa zabúda na to, že do úvahy musíte zobrať celkovú cenu strechy vrátane započítania vysokých strát (odrezky z veľkých plechových šablón pri rezaní) a nákladov na príslušenstvo (upevňovacie skrutky, riešenie detailov a pod.).

Zdroj: BMI Slovensko
Zdroj: BMI Slovensko

V konečnom výsledku sa cena celej strechy dostane na úroveň, za ktorú by ste mohli mať aj hodnotnú škridlovú strechu, ktorá má oproti plechovej viaceré výhody:

  • zvýši hodnotu nehnuteľnosti,
  • je odolná proti krupobitiu,
  • výrazne izoluje hluk z okolitého prostredia (napr. pri daždi).
Zdroj: BMI Slovensko
Zdroj: BMI Slovensko

Koľko teda stojí kvalitná škridlová strecha?

Na lepšiu orientáciu v problematike uvádzame približné náklady spojené s rekonštrukciou strechy.

Tie sa skladajú z 2 položiek:

Samotná strecha
Cena novej kompletnej strechy – t. j. krytiny, príslušenstva a odkvapov sa v závislosti od jej veľkosti (plochy) a členitosti pohybuje v rozpätí 3 500 až 5 000 € (s DPH).

Často si zákazníci myslia, že značková strecha musí byť cenovo nedostupná. No napríklad v ponuke Bramacu je model krytiny Bramac Klasik Štandard, ktorý je cenovo na úrovni bežnej plechovej krytiny.

Práca pokrývača
Náklady na obnovu strechy od demontáže starej po montáž novej vrátane dokončenia všetkých detailov sa pohybujú v rozpätí 15 až 25 €/m2. Pri priemernej ploche strechy 180 m2 je to suma 2 700 až 4 500 €.

Zdroj: BMI Slovensko

Náš tip

Ak máte záujem o konkrétnu cenovú ponuku na strechu, môžete ju zadarmo získať priamo od výrobcu. Výhodou je, že ju dostanete v kompletnom zložení tak, aby ste neprišli o žiadnu zo záruk na krytinu, resp. funkčnosť strechy ako celku. Dokonca nie je potrebné ani fyzicky zamerať vašu pôvodnú strechu – jej rozmery si zistíme z leteckej snímky po spresnení vašej adresy.

Viac informácií získate na stránke www.obnovtestrechu.sk.

Zdroj: PR článok BMI Slovensko, s. r. o.