Rundo Odvetrávacia škridla Mocca
Galéria(6)

Betónová strešná krytina so zárukou 50 rokov

Plánujete stavbu rodinného domu alebo rekonštrukciu strechy a zvažujete, akú strešnú krytinu použiť? Ak hľadáte materiál, ktorý vyniká jedinečnými vlastnosťami a zároveň je aj ekologický, betón je zaručene dobrá voľba.

Tradícia a dlhá životnosť

História betónu siaha do dávnej minulosti. Zmes vypáleného vápenca a piesku používali starovekí Gréci okolo roku 2 000 pred n. l. a neskôr ju primiešaním vulkanického popola zdokonalili Rimania. Tento materiál použili napríklad pri stavbe Panteónu, ktorý predstavuje jednu z najlepšie zachovaných antických pamiatok Ríma.

Betón sa neustále vylepšoval a v súčasnosti predstavuje jeden z najpoužívanejších materiálov pri výrobe strešných krytín. Základným spojovacím materiálom je cement, teda vypálený a následne rozdrvený vápenec. Ďalšou dôležitou surovinou je čistý a dôkladne triedený riečny piesok. Okrem vody sa do zmesi pridávajú farbivá z oxidu železnatého, ktorý sa tiež vyskytuje v prírode a škridly dodáva želanú farebnosť.

Danubia Odvetrávacia škridla Carbon
Danubia Odvetrávacia škridla Carbon | Zdroj: Terran Slovakia

Nepresiakavosť

Jednou z najdôležitejších vlastností betónovej strešnej krytiny je jej nepresiakavosť, resp. nasiakavosť blízka nule. Povrch krytiny úplne odvádza zrážkovú vodu, ktorá sa tak nedostane do pórov v materiáli. ­ Nepresiakavosť tak zabezpečí, že hmotnosť škridiel a tým aj celková hmotnosť strechy ostávajú rovnaké.

Rundo Odvetrávacia škridla Korall
Rundo Odvetrávacia škridla Korall | Zdroj: Terran Slovakia

Vysoká mechanická odolnosť

Moderná technológia výroby a vysoko kvalitný materiál garantujú vysokú mechanickú odolnosť betónových škridiel. Strešná krytina preto nevykazuje lámavosť ani pod tlakom veľkého množstva snehu, ľadu a pohybu na streche.

Stálosť tvaru

Nemenej dôležitou vlastnosťou kvalitnej betónovej strešnej krytiny je stálosť tvaru. Moderná výrobná technológia umožňuje vyrábať škridly rovnakej veľkosti a tvaru, vďaka čomu je ich prekrytie absolútne presné. 

Zenit Max škridla Carbon
Zenit Max škridla Carbon | Zdroj: Terran Slovakia

Stálosť farieb

Betón svoju farbu získa nastriekaním vybraného typu farbiva. Tým vzniká strešná krytina s požadovanou farebnosťou, ktorá veľmi pekne ukáže aj na veľkých homogénnych plochách. Prirodzené povrchové opotrebenie farebnosti je v prípade kvalitných betónových škridiel prakticky neviditeľné.

Ochrana proti vonkajším prírodným vplyvom

Povrch kvalitnej betónovej škridly je navyše ošetrený ďalšou ochrannou vrstvou v rovnakom farebnom odtieni ako základná farba. Táto vrstva slúži ako ochrana proti vzniku machu a poškodeniu zapríčineného škodlivým vplyvom ovzdušia miest.

Je čas myslieť na betónové škridle ako na šetrné k životnému prostrediu!

Zenit Max škridla Moon
Zenit Max škridla Moon | Zdroj: Terran Slovakia

Medzi výrobcami betónových strešných krytín poskytujeme jedinečnú, 50 ročnú záruku na všetky svoje betónové výrobky.

Betónová škridla je dobrá voľba…

…betónová strešná krytina TERRAN je dokonca voľba na celý život!

www.terran.sk

www.krytina.sk

Zenit Max škridla Moon
Zenit Max škridla Carbon
Rundo Odvetrávacia škridla Korall
Danubia Odvetrávacia škridla Carbon
Rundo Odvetrávacia škridla Mocca

Zdroj: Terran Slovakia s.r.o.