Partneri sekcie:
  • OSMA
  • STAVMATSTAVEBNINY

Ochrana vnútorného rohu sadrokartónových konštrukcií (Pracovný postup)

Vnútorné rohy sadrokartónových konštrukcií je možné chrániť proti vzniku trhlín výstužnou papierovou páskou. Na jej aplikáciu do rohu konštrukcie sa použije univerzálny disperzný tmel, ktorý sa do rohov nanáša pomocou maliarskeho valčeka na vnútorné rohy na dlhej rúčke. Výstužná papierová páska na vystuženie rohov medzi sadrokartónovými doskami sa vloží do nanesenej vrstvy tmelu, stierkou sa vytlačí prebytočný tmel a dôkladne sa zahladí.

Info o materiáli

» Ľahčený, univerzálny, vopred zarobený disperzný tmel z dolomitovej múčky a prísad na základné aj finálne tmelenie sadrokartónových dosiek, stierkovanie a škárovanie hladkých povrchov, lepenie ochranných papierovo-kovových spojov profilov; ľahko brúsiteľný

Čo budete potrebovať

  • Výplňový a finálny odľahčený tmel a celoplošná stierka: Knauf Fill & Finish Light, spotreba: približne 0,3 kg/m2 (tmelenie spojov), približne 1,2 kg/m2 (celoplošné stierkovanie), plastová nádoba, 20 kg 26,40 €
  • Výstužná papierová páska: Knauf Paper Tape, šírka: 50 mm, kotúč: 23, 75 a 150 m, 23 m 2,22 €
  • Náradie a pomôcky: miešadlo na pastovité tmely, plastová nádoba, odmerka na vodu, maliarsky valček na vnútorné rohy na dlhej rúčke, stierka, oceľové zubové hladidlo.

Krok 1: Pridanie vody

Do tmelu sa pridá voda (max. 250 ml/jedenkrát) na zlepšenie konzistencie.

01 Pridanie vody
01 Pridanie vody |

Krok 2: Premiešanie tmelu

Tmel sa dôkladne premieša miešadlom na pastovité tmely, až kým nevznikne plastická konzistencia.

02 Premiešanie tmelu
02 Premiešanie tmelu |

Neprehliadnite: Montáž sadrokartónu v podkroví (Pracovný postup)

Krok 3: Valček na vnútorné rohy

Na nanesenie tmelu do rohu sadrokartónovej konštrukcie sa použije maliarsky valček na vnútorné rohy, príp. zubové hladidlo z nehrdzavejúcej ocele s veľkosťou zuba 4 mm.

03 Valček na vnútorné rohy
03 Valček na vnútorné rohy |
KategórieZáklady a hrubá stavba