Partneri sekcie:
  • STAVMATSTAVEBNINY
  • Vaillant
  • Peikko
  • Mapei

Problémy s vlhkosťou v dome vyrieši stavebná chémia Ceresit

image 82608 25 v1

Veľmi názorne to dokazuje nová publikácia „Hydroizolácia domu od strechy po pivnicu“, ktorú vydala spoločnosť HENKEL SLOVENSKO a ktorá na 48 stranách prezentuje kompletný sortiment a doporučené pracovné postupy pri hydroizolácii strechy, interiéru, opravách exteriérových obkladov, opravách a montáži konštrukcií pomocou výrobkov na báze cementu alebo postupy a použité materiály na hydroizoláciu suterénov.

Katalóg nie je len prostým prehľadom výrobkom, ale ukazuje systémový prístup a praktické informácie, ako sa vlhkosti v domy s materiálmi účinne brániť. Pozrime sa napríklad na riešenie vlhkosti v pivniciach a podzemných priestoroch.

Spôsob, ako sa v suterénoch zbaviť vlhkosti, je uzavretie a utesnenie povrchu stien. Podmienkou je následná vodorovná izolačná vrstva, ktorá zabráni transportu uzavretej vlhkosti do vyšších poschodí. Súčasťou tohto riešenia musí byť zároveň aj utesnenie podláh.

Z výrobkov sa pre tieto účely výborne hodia cementová tesniaca malta na utesnenie stavieb a stavebných dielcov proti vode Ceresit CR 65, cementom viazaná kryštalizujúca malta
Ceresit CR 90 Crystaliser a elastická tesniaca malta Ceresit CR 166.

Dôležitá je vždy správna príprava podkladu, ktorý sa po očistení vyrovná vhodnou vyrovnávacou hmotou, napr. Ceresit CN 83. Očistený a obrúsený podklad musí byť vždy rovný a stabilný. Na utesnenie podkladu je ideálna tesniaca malta Ceresit CR 65, aplikovaná v troch vrstvách. Utesnenie sa nechá dostatočne vyschnúť a vyzrieť. Prvá vrstva sa aplikuje štetkou, ďalšie je možné vtierať hladidlom.

Namiesto malty CR 65 sa pre utesnenie dá použiť tesniaca malta s kryštalizujúcim efektom Ceresit CR 90 Crystalizer, ktorá je odolná proti pôsobeniu vody z negatívnej aj pozitívnej strany a ktorá vďaka kryštalizácii uzatvára štruktúru betónu pod povrchom. V štruktúre betónu uzatvára mikrotrhliny až do 0,4 mm. Bez problémov ju môžete použiť aj na balkóny.

Dvojzložková elastická tesniaca malta Ceresit CR 166 spomaľuje proces karbonizácie a tým sa stáva skutočnou ochranou betónu aj železobetónu pred poškodením vplyvom atmosférických zrážok. Bezprostredne na nej možno vytvárať potery a omietky neobsahujúce sadru alebo klásť keramické obklady a dlažby do lepidiel Ceresit CM. Vhodná je aj na kritické podklady, na vykurované podlahy alebo terasy. Na takto izolované plochy je ďalej možné lepiť obklady a dlažbu vhodnými lepidlami Ceresit CM a škárovať škárovacou hmotou Ceresit CE 43 Grand’Elit.

Ak hľadáte vhodný produkt na akýkoľvek problém súvisiaci s vlhkosťou vo vašom dome, Ceresit vždy ponúkne vhodné riešenie. Viac informácií, ako aj novú brožúru nájdete na stránkach www.ceresit.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti HENKEL SLOVENSKO, spol. s r .o.