Partneri sekcie:

PCI Pecilastic® WS – hydroizolácia balkónov a terás pri prácach v časovej tiesni

image 95048 25 v1

Pri rekonštrukciách má časové hľadisko často veľký význam. Nie je výnimočná požiadavka alebo potreba na zhotovenie izolácií a tiež pokládku dlažby počas jedného dňa. Práve na tento účel sú vhodné nové samolepiace hydroizolačné pásy PCI Pecilastic® WS, schopné prenášať pnutie z podkladu, na ktoré je možné okamžite lepiť keramickú dlažbu.

Izolované plochy musia byť rovné, pevné, suché a v dostatočnom spáde (min. 1,5 %). Ak je spád nedostatočný, môže sa vytvoriť zhotovením spádového poteru s PCI Novoment® M1 plus / PCI Pericret®. Nerovnosti v balkónovej doske je nutné opraviť s PCI Polycret® K 40, resp. odkrytú výstuž ošetriť s PCI Nanocret® AP.

Balkónové profily sa fixujú natĺkacími hmoždinkami po celom obvode konštrukcie do pripravenej polodrážky napenetrovanej s PCI Gisogrund® Rapid. Priamy profil k rohovému segmentu sa pripája spojovacími krytkami. V mieste napojenia je nutné dodržať dilatačnú škáru 4 mm.

Zafixované profily sa po celom obvode zvrchu prelepia páskou PCI Pecitape® Butyl s dostatočným napojením na balkónovú plochu. Zvyšná balkónová plocha sa ošetrí penetračným náterom PCI Pecimor® P. Po zaschnutí (cca 2 hod., podľa počasia) sa môže začať s lepením pásov.

Pás PCI Pecilastic® WS sa nareže v požadovanej dĺžke v smere spádu a po odstránení ochrannej fólie sa nalepí na podklad. Po vyrovnaní s nasledujúcim pásom sa odstráni z položeného pásu úzky pruh fólie na lícnej strane. Najbližší pás sa nasadí na odkrytý čierny pruh pásu, dôjde k preplátovaniu a pás sa pritlačí gumeným valčekom.

Vyrovnanie pásov s neodstránenou fóliou
Vyrovnanie pásov s neodstránenou fóliou
Odstránenie lícneho pruhu ochrannej fólie z už položeného pásu
Odstránenie lícneho pruhu ochrannej fólie z už položeného pásu
Odstránenie ochrannej spodnej fólie z nasledujúceho pásu
Odstránenie ochrannej spodnej fólie z nasledujúceho pásu
Pritlačenie pásov gumeným valčekom
Pritlačenie pásov gumeným valčekom

Pokladanie dlažby priamo na PCI Pecilastic® WS
Pokladanie dlažby priamo na PCI Pecilastic® WS

Pásy sa môžu lepiť i na staré, pevne držiace, dôkladne očistené a vyschnuté keramické dlažby. Pred pokládkou sa musia natrieť penetráciou PCI Gisogrund® 404, ktorá sa nechá zaschnúť.

PCI Pecilastic® WS - hydroizolácia balkónov a terás pri prácach v časovej tiesni
PCI Pecilastic® WS – hydroizolácia balkónov a terás pri prácach v časovej tiesni

Pracovné škáry resp. prechod podlaha – stena (sokel) sa izolujú páskami PCI Pecitape® Butyl. Keramické dlažby sa môžu po nalepení hydroizolácie PCI Pecilastic® WS okamžite pokladať do lôžka PCI Nanoflott® light / PCI Pericol® Fluid. Škárovať dlažbu je možné po 6 hodinách. Odporučené sú škárovacie hmoty PCI Nanofug® Premium alebo PCI Pericolor® Flex.

Na stiahnutie

www.pci-sk.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti BASF Slovensko spol. s r.o.