Technológia tepelných čerpadiel pre ekologický a efektívny ohrev vody, to je Hoval CombiVal WPE / WPER / WPEF (300)

Toto tepelné čerpadlo a ohrievač vody v jednom od spoločnosti Hoval je ideálne riešenie pre efektívny a nízkonákladový ohrev vody. Pomocou integrovaného tepelného čerpadla totiž veľkú časť energie na prípravu teplej vody získava z okolitého vzduchu v miestnosti.

Tým sa ušetria až dve tretiny nákladov na energiu potrebnú na tieto účely. Zaujímavým vedľajším efektom je možnosť ochladzovať a odvlhčovať odvádzaným vzduchom malé miestnosti, ako sú pivnice alebo špajze.

Ako už bolo povedané, kombinácia tepelného čerpadla a ohrievača vody CombiVal WPE od spoločnosti Hoval zaručí nízke prevádzkové náklady. V dôsledku výrazného zníženia spotreby elektrickej energie navyše dochádza k rýchlej amortizácii vstupnej investície.

Zdroj: Hoval SK

Zariadenie je skvele kombinovateľné s fotovoltaickým solárnym systémom a umožňuje tiež voliť z niekoľkých prevádzkových režimov. Napríklad režim ‚dovolenka‘ zníži počas vašich prázdnin prevádzkové náklady na minimum. Samozrejmosťou zostáva, že teplá voda vyprodukovaná zariadením CombiVal WPE je hygienicky úplne nezávadná, a to vďaka automatickému programu Stop Legionelle.

Ako je to s inštaláciou?

Jeho integrácia do existujúceho systému je vďaka riešeniu pripravenému na okamžité použitie bezproblémová a rýchla. Prívetivá je aj užívateľská obslužnosť, tú zaisťuje integrovaný riadiaci systém. Zariadenie je vďaka automatickej detekcii stavu ochrannej horčíkovej anódy chránené proti korózii. Hliníkový rúrkový kondenzátor zvonku uzavretý oceľovým plášťom sa zase stará o nízku kalcifikáciu zariadenia.

Zdroj: Hoval SK

Kde všade ho možno využiť?

CombiVal WPE je možné umiestniť v kotolni, v miestnosti pre domáce práce rovnako aj v odpočinkovej miestnosti. Vo všetkých spomínaných vie pracovať ako s vonkajším, tak s okolitým vzduchom priamo v danej alebo vedľajšej miestnosti. V oboch prípadoch a pokiaľ je to potrebné sa mu darí priestory ochladzovať a odvlhčovať, na čo okrem iného vie využiť aj odpadové teplo napríklad z práčok a sušičiek.

Hoval CombiVal WPE je jednoducho riešenie, ktoré sa vám prispôsobí. Povedzte nám, aké sú vaše potreby a my sa postaráme o to, aby sme im vyšli maximálne v ústrety.

Viac info na www.hoval.sk

Zdroj: PR článok Hoval SK spol. s r.o.