Nemecký vývojár J. Wriske: Udržateľnosť bola vždy našim prvoradým cieľom

„Ak by sa niekto pred 25 rokmi opýtal, prečo sme tak nadšení z produktov s dlhou životnosťou, nenapadlo by mi slovo udržateľnosť. Dnes je to vec profesionálnej hrdosti – vytvárať produkty, ktoré vydržia. Také vykurovacie technológie, z ktorých sa budú používatelia naozaj dlho tešiť.“

Tvrdí to Jochen Wriske, vývojár spoločnosti Vaillant Group a expert na regulačné systémy a konektivitu najmodernejších vykurovacích zariadení.

„Udržateľnosť bola vždy našim prvoradým cieľom. Znamená to poskytnúť zákazníkom technológiu, z ktorej môžu profitovať mnoho rokov. A v konečnom dôsledku z toho profituje aj životné prostredie,“ vysvetľuje.

Pre ochranu klímy

Pri slove udržateľnosť si vývojár z Nemecka zakaždým spomenie, že ho baví opravovať veci. Lebo vyhadzovať ich je barbarstvo. Ako manažér pre regulačné systémy a konektivitu pomáha navrhovať produkty značky Vaillant.

„Regulačné systémy, ktoré vyvíjame, majú veľa čipov aj elektroniky. Niektoré komponenty sa môžu opotrebovať a pokaziť, ale nie celý produkt. Je to ako so starým klavírom, ktorý mám doma. Je síce o desať rokov starší ako ja, ale stále hrá nádherne,“ dodáva J. Wriske.

Trvalo udržateľné sú tepelné čerpadlá značky Vaillant. Dokážu bezplatne využívať až 75 % energie – priamo zo vzduchu, vody alebo zeme. V domácnostiach zabezpečia pohodlie, šetria prevádzkové náklady, významne prispievajú k zníženiu emisií a tým aj k ochrane klímy.

Zdroj: Vaillant

Ekologické chladivo

Jochen odporúča monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch/voda (3-12 kW, A+++), vhodné pre novostavby v energetickej triede A0 i pre staršie domy. Toto zariadenie je výnimočné dlhou životnosťou aj tým, že je naplnené prírodným ekologickým chladivom R290 pre zníženie uhlíkovej stopy.

To mu umožňuje podať nadpriemerný výkon a zároveň byť extrémne ohľaduplným k životnému prostrediu. V domácnosti sa postará o vykurovanie, chladenie i prípravu teplej vody. Systém sa dá nainštalovať už za jediný deň, bez významných stavebných úprav.

Pozostáva z tepelného čerpadla umiestneného v exteriéri a vnútornej, interiérovej jednotky uniTOWER plus so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody.

Zdroj: Vaillant

Ovládanie cez smartfón

Podobné výhody domácnostiam prináša tepelné čerpadlo aroTHERM split vzduch/voda (3-12 kW, A++/A+++) s technológiou oddeleného chladivového okruhu. Počas chladných mesiacov sa postará o príjemnú teplotu v interiéroch, o chladenie v lete aj teplú vodu po celý rok.

Výhodou sú aj nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Systém sa skladá zo splitového tepelného čerpadla a praktickej interiérovej jednotky uniTOWER, ktorej súčasťou je 185 l zásobník teplej vody.

Zdroj: Vaillant

Obidva typy teplených čerpadiel sú ideálne aj pre novostavby v energetickej triede A0. Dokážu totiž spolupracovať s ďalšími produktami značky Vaillant. Napríklad so solárnym systémom na ohrev vody, riadeným vetraním s rekuperáciou i s fotovoltikou.

Zároveň patria k najtichším tepelným čerpadlám typu vzduch/voda na trhu. Spolu so systémovým regulátorom sensoCOMFORT a internetovým modulom sa dajú ovládať aj na diaľku cez aplikáciu v smartfóne či tablete.

www.vaillant.sk

Zdroj: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.