Tepelné čerpadlo FHA Monoblok. Jednoducho univerzálne

Tepelné čerpadlá získavajú energiu zo vzduchu, zeme alebo podzemnej vody a predstavujú moderný, vysoko účinný a ekologický spôsob vykurovania. Popularitu si získali vďaka svojej vysokej účinnosti, nízkym prevádzkovým nákladom a preukázanej energetickej efektívnosti.

Nové tepelné čerpadlo FHA Monoblok

Spoločnosť WOLF rozširuje svoj sortiment tepelných čerpadiel vzduch-voda o nový model FHA Monoblok. Ide o inovatívne zariadenie s vysokou kvalitou spracovania, vhodné pre novostavby aj rekonštrukcie. Je k dispozícii v piatich verziách, 230 V: FHA-05/06, 06/07, 08/10 a 400 V: FHA-11/14 a 14/17. Nižšie výkony tepelného čerpadla FHA sú vhodné predovšetkým pre rodinné domy, zatiaľ čo kaskáda piatich tepelných čerpadiel s výkonom až 70 kW poskytuje riešenie vykurovania aj pre bytové domy a komerčné objekty.

Úsporné a odolné

Štandardom nového tepelného čerpadla FHA, ktorý zaručuje jeho výnimočnú účinnosť, je modulovaná prevádzka vykurovania, chladenia a prípravy teplej vody. Vonkajšie jednotky všetkých výkonov majú robustnú konštrukciu pri zachovaní kompaktných rozmerov a dosahujú vysoký výkon s jedným ventilátorom. Elektrické vykurovacie teleso s výkonom 6 kW, ktoré je súčasťou štandardnej výbavy, poskytuje v prípade potreby dostatočnú výkonovú rezervu.

Zdroj: Wolf

Ekologické a účinné

Tepelné čerpadlo FHA sa vyznačuje nízkou hlučnosťou aj pri zapojení v kaskáde. Na prevádzku používa moderné a ekologicky šetrné chladivo R32. Aj pri nízkych vonkajších teplotách dokáže pracovať pri prietokových teplotách 60 až 65 °C, a tým zabezpečiť hygienickú prípravu TÚV. S elektrickým vykurovacím telesom možno v prípade potreby dosiahnuť prietokové teploty až 75 °C. Režim vykurovania je podporovaný aj pri extrémne nízkych teplotách -25 °C a chladenie môže účinne fungovať pri vonkajších teplotách až do +43 °C.

Jednoduchá a rýchla inštalácia

Konštrukcia v prevedení monobloku s uzavretým okruhom chladiva a plne vybavená vnútorná jednotka umožňujú jednoduchú a rýchlu inštaláciu tepelného čerpadla. K tomu prispieva aj optimalizovaný káblový vstup a priestranná elektrická rozvodná skrinka, ktorá ponúka rýchly prístup ku všetkým dôležitým kontaktom. Ďalšou výhodou pri inštalácii je priaznivá montážna výška.

Zdroj: Wolf

Rozsiahly sortiment príslušenstva

Tepelné čerpadlo FHA ponúka široký sortiment príslušenstva, ktorý poskytuje široké možnosti inštalácie. Pri montáži vonkajšieho modulu na stenu je súčasťou dodávky aj nástenný držiak s príslušnou nosnosťou. Na zabezpečenie najvyššej úrovne bezpečnosti prevádzky tepelného čerpadla FHA sú všetky prípojky na stene a podlahovej doske plynotesné, odolné proti radónu a tlaku vody.

Výhody tepelného čerpadla FHA Monoblok:

  • Široký rozsah výkonov od 5 do 14 kW (až 70 kW v kaskáde)
  • Nízke prevádzkové náklady vďaka vysokému COP
  • Moderné chladivo R32 šetrné k životnému prostrediu – GWP 675
  • Vhodné pri bivalentných a hybridných riešeniach s plynovým kotlom
  • Výnimočne tichý chod
  • Jednotný systém regulácie pre všetky zariadenia WOLF. Postačí jediný modul BM-2 s možnosťou ovládania na diaľku
Zdroj: Wolf

WOLF. Expert na vnútorné prostredie.

WOLF je komplexný dodávateľ vykurovacej, vetracej techniky a vzduchotechniky. Už viac ako 30 rokov navrhujeme a dodávame riešenia vykurovania, chladenia a vetrania na mieru pre akýkoľvek priestor. Prinášame trvalo udržateľné produkty, efektívne, energeticky úsporné a ekologicky nenáročné zariadenia, ktoré medzi sebou navzájom komunikujú a ich výkon je optimalizovaný tak, aby ich prevádzka prinášala maximálny komfort a bezpečie.

Viac informácií nájdete na web stránke: slovensko.wolf.eu.

Zdroj: PR článok Wolf Slovenská republika s.r.o.