MatriX Zylinderbrenner 00001 1 2

Plynové kondenzačné kotly so stupňom využitia nad 100 % myslia aj na planétu

Pokročilá kondenzačná technológia robí z Vitocrossalu účinný a ekonomický kondenzačný kotol pre mnoho rôznych aplikácií.

S výkonovým rozsahom od 80 do 1400 kW predstavuje rodina Vitocrossal vhodné riešenie pre každý aplikačný prípad – vykurovanie bytoviek pre viac rodín, verejné a komerčné budovy alebo tiež na výrobu tepla v sieťach ústredného vykurovania.

Perfektný kotol pre každú aplikáciu

Plynové kondenzačné kotly Vitocrossal sa môžu pochváliť celým radom funkcií vrátane pokročilej kondenzačnej technológie, osvedčenej regulácie, výnimočnej účinnosti a nízkych emisií.

Naše kotly Vitocrossal sú navrhnuté s prihliadnutím na súčasné aj budúce potreby a v dôsledku toho nielenže zodpovedajú súčasnej environmentálnej legislatíve, ale budú v tom pokračovať aj v budúcnosti, aj keď sa emisné limity sprísnia.

Vitocrossal CIB 00007 1
Zdroj: Viessmann

Pokročilá kondenzačná technológia

Výmenník tepla Inox-Crossal z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele poskytuje ideálne podmienky pre využitie spalného tepla.Hladká výhrevná plocha z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele umožňuje jednoduchý odtok kondenzátu, ktorý pri využívaní kondenzačnej techniky vzniká. V spojení s hladkým povrchom z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele takto vzniká samočistiaci účinok, čo zabezpečuje vysokú mieru využívania spalného tepla, zvyšuje životnosť a znižuje potrebu údržby.

Vykurovacie kotly Vitocrossal vo výkonoch 80 až 1000 kW sú už z výrobného závodu k dispozícii so sálavým horákom MatriX alebo pripravené na montáž plynových pretlakových horákov.

Vysoko účinný prenos tepla a vysoká miera kondenzácie umožňujú normovaný stupeň využitia do 98% (Hs)/ 109% (Hi). Tieto vysoké normované stupne využitia tepla sa dosahujú na princípe protiprúdu spalín a kotlovej vody ako aj intenzívnym vírením spalín výhrevnou plochou.

Pohodlná regulácia Vitotronic

Regulácia Vitotronic, ktorá je súčasťou plynového kondenzačného kotla spolu s veľkým farebným dotykovým displejom, sa obsluhuje jednoducho a intuitívne. Prostredníctvom komunikačného modulu Vitocom (voliteľné) je možné – ako je to bežné aj pri iných kotloch Viessmann – kotol pohodlne ovládať pomocou aplikácie cez internet.

Vďaka vyspelej kondenzačnej technike je Vitocrossal 100 úsporný vykurovací kotol s mnohými možnosťami použitia

Kotol Vitocrossal 100 (typ CIB) je univerzálne použiteľný plynový kondenzačný kotol s výkonom od 80 do 317 kW. Na základe dobrého pomeru cena/výkon predstavuje táto vykurovacia centrála mimoriadne hospodárne riešenie pre bytové domy a priemyselné podniky.

Vitocrossal CIB Schnitt 1
Zdroj: Viessmann

Kompletný a kompaktný

Kotol Vitocrossal 100 má bez izolácie šírku iba 680 milimetrov a odporúča sa aj pre modernizáciu. Práve pri výmene starých zariadení za nové je potrebné zobrať v mnohých prípadoch do úvahy obmedzený priestor.

Kotly je možné objednať ako kompletnú jednotku alebo sa dodáva v rámci jednotlivých komponentov. Pri kompletnej jednotke sú káble a komponenty pripravené na zapojenie už zo závodu. Tým sa na mieste inštalácie značne skráti čas montáže a fyzická námaha.

Lambda Pro Control znižuje náklady

Integrovaná regulácia spaľovania Lambda Pro Control automaticky prispôsobuje horák rôznym druhom plynu a zabezpečuje trvalú vysokú energetickú účinnosť a kvalitu spaľovania s nízkymi emisiami. Kotol je certifikovaný pre 20 % podiel vodíka v zemnom plyne, čo zabezpečí zníženie emisií CO2.

Kotol Vitocrossal 100 má voliteľnú prevádzku ako závislý alebo nezávislý na vzduchu v miestnosti.

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.

Zdroj: PR článok Viessmann, s.r.o.