Efektívna a rýchla výmena starého plynového kotla za nový

Zastarané plynové kotly zaťažujú nielen peňaženku, ale aj životné prostredie a ich výmena je vždy prospešná. Vykurovanie je efektívnejšie, šetrnejšie k životnému prostrediu a z dlhodobého hľadiska finančne úsporné.

Nový kotol zabezpečuje výrazne rýchlejší ohrev vody aj obytného priestoru. Moderné plynové kondenzačné kotly využívajú aj tepelnú energiu zo spalín, čo môže zvýšiť ich účinnosť až o 30 %. Vďaka modernej regulačnej technike a mnohým možnostiam financovania je návratnosť celej investície veľmi rýchla a náklady na obstaranie a údržbu sú relatívne nízke.

Zdroj: WOLF

Kedy je potrebné vymeniť plynový kotol?

Obvyklá životnosť plynového kotla je približne 15 rokov. Toto obdobie by sa však nemalo predlžovať. Čím sú plynové kotly staršie, tým sú menej účinné. To môže mať negatívny vplyv na hodnoty emisií aj ročné prevádzkové náklady.

K dispozícii sú kompaktné kotly so zásobníkom alebo kombinované kotly s prietokovým ohrievačom vody. Kompaktný kotol má veľmi vysoký tepelný výkon a zabudovaný zásobník teplej vody. V prípade kombinovaných kotlov sa horúca voda pripravuje v prietokovom ohrievači vody.

V niektorých projektoch sa oplatí skombinovať plynový vykurovací systém s tepelným čerpadlom. Kombinácia plynového kotla a solárneho systému je rovnako účinná a obľúbená. Solárne kolektory od spoločnosti WOLF zachytávajú slnečné žiarenie, ktoré využívajú na ohrev vody a/alebo na podporu vykurovania.

Zdroj: WOLF

Plynové vykurovanie je rozumným riešením v starších alebo existujúcich budovách. Pri výmene staršieho plynového kondenzačného kotla, je najjednoduchšou a najrýchlejšou cestou nový plynový kotol.

Plynové kondenzačné kotly WOLF CGB-2.

Kondenzačné kotly rady CGB-2 ponúkajú najnovšiu technológiu na efektívne vykurovanie rodinných a bytových domov alebo na projekty vyžadujúce väčší výkonový rozsah – obytné domy, hotely, kancelárske budovy. Sú ideálnym riešením pre novostavby aj rekonštrukcie a vďaka mimoriadne nízkym emisiám chránia životné prostredie.

Kotly majú robustnú konštrukciu, vysokú štandardnú účinnosť až do 110 % (Hi) / 99 % (Hs) pre čo najlepšie využitie energie a sú vhodné na použitie v hybridných systémoch s tepelnými čerpadlami WOLF. Je možné ich zapojiť do kaskády až 5 kotlov a možno ich ľahko integrovať do riadiacich systémov budov. Výhodou je možnosť vzdialenej správy prostredníctvom integrovaného rozhrania Wolf Link Home.

Zdroj: WOLF

Dotácie na plynové kondenzačné kotly Wolf

Na výmenu zdroja tepla sa vzťahujú aj štátne dotácie z programu Plán obnovy, v rámci ktorého je vyčlenených 582 mil. € na obnovu 30 000 rodinných domov. Program je vhodný pre žiadateľov, ktorí plánujú robiť rozsiahle úpravy starších rodinných domov alebo budov – od zateplenia, výmeny okien, výmeny zdroja tepla, až po zelenú strechu alebo tieniacu techniku.

WOLF je odborníkom na vnútorné prostredie!

Či už sa rozhodnete pre plynový kondenzačný kotol alebo tepelné čerpadlo, radi vám pomôžeme vybrať to správne zariadenie. Vytvárame kompletné riešenia, ktoré prinášajú zaujímavé výhody. Zariadenia WOLF medzi sebou efektívne komunikujú a vďaka aplikácii WOLF SmartSet ich možno ovládať alebo regulovať na diaľku prostredníctvom smartfónu, tabletu alebo počítača. Kedykoľvek a kdekoľvek.

Viac informácií nájdete na: slovensko.wolf.eu.

Zdroj: PR článok Wolf Slovenská republika s.r.o.