image 78646 25 v1

O teplo domova sa stará drak

Partneri sekcie:

Boli obávanými bytosťami, šírili hrôzu a chaos. Mnoho statočných hrdinov sa v stredoveku vydalo zabiť ich. Avšak draci sú oveľa viac ako len obyčajné zvery chrliace oheň. Všade na svete zohrávajú tieto bájne bytosti v mýtoch rôznych národov istú rolu – veľmi pozitívnu. Dračie hlavy zdobili člny, zbrane a chrámy Vikingov. V Číne drak symbolizuje jar, vodu a dážď.

Tepelné čerpadlo značky STIEBEL ELTRON s osobitým dizajnom

„Vždy, keď vidím nášho draka, mám dobrú náladu“, vraví Andreas Hagenbach z Ilvesheimu pri Mannheime, ktorý si najal umelca menom Lothar Bohn, ktorý sa venuje technike airbrush, aby týmto mýtickým motívom okrášlil tepelné čerpadlo systému vzduch-voda od spoločnosti STIEBEL ELTRON. Tým jasne vyniká oproti susedným zariadeniam na výrobu tepla – pretože v meste Maifischweg stojí pred každým domom v radovej zástavbe inak skôr decentný vonkajší diel tohto zariadenia na výrobu energie šetrného k životnému prostrediu.

O teplo domova sa stará drak

„Naše tepelné čerpadlo má vyzerať inak ako tie od susedov“, hovorí rodina Hagenbachovcov. Vedomky alebo nevedomky – nechali sa pri výbere tohto motívu inšpirovať čínskou mytológiou. Draci sú v nej považovaní za stvoriteľov vzduchu, tepla a radosti. Tieto tri pojmy charakterizujú aj tepelné čerpadlá systému vzduch-voda: Z vonkajšieho vzduchu získavajú energiu a efektívne zabezpečujú vykurovanie a teplú vodu – pre radosť ich majiteľov. Elektricky poháňané moderné zariadenia značky STIEBEL ELTRON spotrebujú elektrickú energiu v pomere 1 : 4 voči energii potrebnej na vykurovanie. Zabezpečujú tak nízke vykurovacie náklady a sú šetrné voči životnému prostrediu. Drak na tepelnom čerpadle Hagenbachovcov by sa teda mohol pokojne tváriť trochu priateľskejšie.

www.stiebel-eltron.sk