Inteligencia a úspora v osvetlení
Galéria(3)

Inteligencia a úspora v osvetlení

Práve takéto vlastnosti ponúka spoločnosť DNA Slovakia prostredníctvom systému delight. Delight je značka moderných ľudí, ktorí majú radi komfort a pohodlie, no zároveň im záleží na úspornom využívaní elektrickej energie. V EÚ sa priemerne 14 % elektrickej energie spotrebuje na osvetlenie. Takmer polovica z toho sa spotrebuje na komerčné osvetlenie, kde je obrovský potenciál úspory energie. Systém delight vystihuje azda všetko, čo si dnes môžete v súvislosti s riadiacim systémom osvetlenia predstaviť: vychádza v ústrety vašim potrebám, dopĺňa váš životný štýl, poskytuje bezpečnosť, znižuje náklady.

V dizajne hrá okrem iného dôležitú úlohu aj svetlo. Každý architekt a projektant si uvedomuje, že architektúra je svetlo a svetlo je architektúra. Odporúčajú a navrhujú jednotlivé technické detaily – či už bývania, administratívnych priestorov, alebo priemyselných objektov, medzi ktoré patrí aj osvetlenie.

Nové trendy v osvetľovaní komerčných priestorov sú v ostatných rokoch viditeľnejšie ako kedykoľvek predtým. Vzťah architektúry a svetla je veľmi významný, lebo sa dotýka nielen funkčnosti ale aj vzhľadu. Kvalita práce architekta so svetlom je výsledkom jeho schopnosti vnímať potreby ľudí v akomkoľvek priestore. Architekt, ktorý ponúka delight, ponúka svetelné kulisy, flexibilitu, ľahkosť používania, osobitné svetelné scény, intenzitu a farebnosť svetla a jedinečnú atmosféru podľa potreby svetelného riešenia každého komerčného priestoru zvlášť.

Intimita domova, komfort, úspora, dizajn, emócie sú základnými kritériami svetelného riešenia obytného komplexu. Sú to dôležité kritériá pre architekta a potrebné kritériá pre zákazníka. Súčasní majitelia domov sú oveľa informovanejší o výhodách, ktoré do ich domovov prinášajú príslušenstvá s pridanou hodnotou. Srdcom tejto revolučnej technológie pre obytné domy je riadiaci systém, ktorý je prepojený s domácim kinom, AV technikou a bezpečnostným systémom. Vizuálne má systém osvetlenia veľký vplyv na atmosféru nehnuteľnosti a zlepšuje životný štýl ľudí v nej.

Systém delight ponúka jedinečné riešenie rôznych aplikácií, v ktorých je hlavným motívom úspora energie. Vysoká flexibilita kombinovaná s jednoduchosťou montáže a použitie systému uspokojí potreby všetkých profesionálov zapojených do procesu rozhodovania o tom, aký systém použiť: od konštruktéra osvetlenia cez montážnych pracovníkov a správcov zariadenia až po vlastníkov nehnuteľnosti a užívateľov.

Kontakt:
DNA Slovakia, s. r. o.
Komárňanská cesta 13
940 43 Nové Zámky
tel.: 035/6400 616, 6426 824 – 825
fax: 035/6401 907
e-mail: dnask@dnacap.sk
www.dnacap.sk, www.delight.sk