Dom s nulovou spotrebou energie a elektrické kúrenie

Plánovaním domu s takmer nulovou spotrebou energie znásobíte úspory kombináciou rôznych čistých technológií, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Elektrické podlahové vykurovanie a fotovoltika sú vhodné pre takéto použitie v praxi. Za predpokladu, že sa rozhodneme pre systém, ktorého jadrom je vykurovacia fólia. Ako to funguje v praxi? Prečítajte si!

Elektrické kúrenie – kotolňa ide do múzea vykurovacej techniky

 Efektívny, bezúdržbový a energeticky úsporný vykurovací systém v domácnosti bez kotla na fosílne palivo, potrubí, komína a radiátorov? Je to možné, ak namiesto klasickej inštalácie ústredného kúrenia zvolíte podlahové vykurovanie na báze infračervených fólií. Náklady na materiál a inštaláciu sú nižšie ako pri akomkoľvek inom porovnateľnom riešení.

Celý systém je ukrytý pod podlahou, čím získame viac obytného priestoru. Spolu s izoláciou nezaberá viac ako … 7 milimetrov pod plávajúcou podlahou!

Jednotlivé vrstvy a potrebné materiály znázornené na priečnom reze
Jednotlivé vrstvy a potrebné materiály znázornené na priečnom reze | Zdroj: Eco Term Group

Čo s keramickými dlažbami v kúpeľni alebo v kuchyni či predsieni? Tu sú dve možnosti: môžete použiť vykurovacie rohože alebo … aj vykurovaciu fóliu. Fólia však musí byť umiestnená pod poterom. V súčasnosti sa takýmto produktom môže pochváliť iba Heat Decor. Ide o novú generáciu fólie HD-EPL.

Je vystužená ďalšími extra odolnými vrstvami a vzťahuje sa na ňu 25-ročná záruka. Môžete ju s istotou použiť pod poter, na ktorý potom príde dlažba. Ďalšiu novinku, najodolnejšiu vykurovaciu fóliu HD-PRO, je možné položiť pod vinylové panely SPC s hrúbkou od 5 mm! Vzťahuje sa na ňu 30-ročná záruka.

Bez ohľadu na typ podlahy – vykurovaciu fóliu vieme položiť v celom dome.

 

Máte obavy z cien elektriny? Úspory plynúce z nízkych nákladov na materiál a inštaláciu budú „zjedené“ cenami elektriny až … po 10-15 rokoch! A počas tejto doby sú už iné systémy vhodné na servis alebo výmenu, čo generuje nové náklady.

Medzitým systém založený na vykurovacej fólii … funguje ďalej! Bez servisu. Jeho celkové prevádzkové náklady preto zostávajú nízke. Samozrejme za predpokladu, že sa postaráme o správnu tepelnú izoláciu domu, ktorá je v moderných domácnostiach štandardom.

Fotovoltaika – elektrina zo slnka zadarmo

Fotovoltaika pre rodinný dom
Fotovoltaika pre rodinný dom | Zdroj: Eco Term Group

Už niekoľko rokov u nás pozorujeme skutočný boom FV inštalácií, ktoré nám umožňujú úplne alebo čiastočne sa osamostatniť od dodávky elektriny zo siete. Okrem zníženia mesačných nákladov na prevádzku domu a získania energetickej slobody má fotovoltika ešte jednu dôležitú výhodu – umožňuje vyrábať elektrinu bez škodlivého vplyvu na životné prostredie. Je to čistá energia.

Výhody kombinácie fotovoltaiky s infračerveným ohrevom

 Obe technológie, o ktorých sme hovorili vyššie, môžete kombinovať v prospech životného prostredia a vašej peňaženky. Elektrické podlahové kúrenie a fotovoltaické panely sa navzájom dopĺňajú, čo vedie k výraznému zníženiu mesačných nákladov na prevádzku objektu.

Pri správnom výpočte a výbere fotovoltických panelov klesnú náklady na vykurovanie takmer na nulu a teplota v miestnosti zostane dostatočne vysoká. Nepochybným bonusom je energetická nezávislosť, ktorú je možné týmto spôsobom dosiahnuť.

Úspora energie v domácnosti s Heat Decor
Úspora energie v domácnosti s Heat Decor | Zdroj: Eco Term Group

Infrakúrenie, inteligentná regulácia teploty – pozrite si našu ponuku

Heat Decor je osvedčeným dodávateľom originálnych riešení v oblasti ekologického vykurovania domov a bytov. Ponúkame široký výber vykurovacích fólií, ako aj infražiaričov a vykurovacích rohoží a smart termostatov. Ponúkame aj montáž v rámci celého Slovenska. Sme zelená revolúcia vo vykurovacích technológiách.

Heat Decor
www.heatdecor.sk
D1 Center, Diaľničná cesta 22B
903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk

Zdroj: PR článok Eco Term Group s.r.o.