Certifikovaná hygienická vzduchotechnika

Zvýšené hygienické požiadavky na vetranie a vzduchotechniku nie sú nezvyčajné. Najmä vo farmácii, potravinárstve, medicíne, leteckom a polovodičovom priemysle sa vyžadujú vzduchotechnické jednotky s vylepšenými hygienickými charakteristikami. Skrátka všade tam, kde častice nesené vzduchom môžu mať vážne dôsledky, alebo môžu ovplyvniť kvalitu produktov, ktoré majú byť spracovávané.

Vzduchotechnické jednotky podľa normy VDI 6022

VZT jednotky spoločnosti  robatherm spĺňajú najprísnejšie hygienické normy. Skúsenosti spoločnosti robatherm  pri výrobe VZT jednotiek so zvýšenými požiadavkami na hygienu sú zjavné v mnohých detailoch.  Laserom zvárané vaničky, vyspádované a so zaoblenými hranami účinne zabránia, aby akákoľvek voda zostávala vo vzduchotechnickej jednotke. Hladké vnútorné povrchy bez  drážok a priehlbín v podlahe  uľahčujú prístup ku všetkým komponentom a ich údržbe ako sa vyžaduje podľa normy VDI 6022.

Testované, potvrdené a certifikované v súlade s najnovšími požiadavkami noriem.

Výnimočné hygienické vlastnosti jednotiek robatherm  boli testované a certifikované Nemeckou agentúrou pre technické inšpekcie  (TÜV Süd). Počas tohto auditu boli zohľadnené  nasledujúce normy :

  • Nemecká DIN 1946-4: 2018-09
  • Nemecká VDI 6022-1: 2018-01
  • Nemecká VDI 3803-1: 2020-05
  • Európska DIN EN 13053: 2020-05
  • Švajčiarska SWKI VA 104-01: 2019-01

Napokon , certifikácia  je založená na najnovších verziách uvedených noriem.  To znie ako samozrejmé, ale nie je. Porovnajte a skontrolujte, ktoré verzie  noriem sú použité pre certifikácie.

Certifikát ako každý iný? Nie!

Nová certifikácia je najkomplexnejšia vôbec.  Nie je bez príčiny,  že väčšine výrobcov vzduchotechnických jednotiek táto certifikácia chýba.  Ústrednou integrálnou časťou  testovania sú testovanie  kvality spracovávaných materiálov  a VZT jednotiek.  Naviac sú dôsledne preskúmavané aj  podmienky  výroby  ako  je interná a externá dokumentácia, alebo odborne a z hľadiska hygieny primerané projektovanie a návrh vzduchotechnických jednotiek pre špecifické projekty, vyžadujúce zvýšené hygienické požiadavky.

Zdroj: Robatherm

Prečo podstupovať všetky tieto ťažkosti?

Táto certifikácia nepokrýva všetky detaily, ktoré umožňujú, aby vzduchotechnické jednotky robatherm boli tak hygienické.  Avšak táto certifikácia je  ďalším dôkazom , že so  VZT jednotkami robatherm ste na bezpečnej a hygienickej strane.

Účinná ochrana.  Trvalo hygienické.

Ste zodpovedný za kvalitu vzduchu v priestore? So VZT jednotkami robatherm   Vaše záväzky budú splnené bezpečne a dlhodobo.  Antimikrobiálny náter zabraňuje vytváraniu nebezpečných biofilmov. Po viac ako 10 rokoch tento náter zostáva účinnou bariérou voči mikroorganizmom.

Zdroj: Robatherm

www.robatherm.sk

Zdroj: PR článok robatherm Slovensko s. r. o.